کد خبر: 58787

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۶/۰۷ - ۴:۴۱

اظهارات عجیب معاون پارلمانی ریاست جمهوری در رشت!!!

دیپلماسی دولت یازدهم اسرائیل را منزوی کرد/ سیاست های دولت در حوزه اقتصادی کاری است کارستان/ برخی از دستاوردهای دولت در حد اعجاز است. معاون پارلمانی رئیس جمهور در مراسم تجلیل از شهدای دولت در رشت سخنانی را ایراد کرد که بخشی از آن با آنچه که در واقعیت اتفاق می افتد متفاوت است. به […]

دیپلماسی دولت یازدهم اسرائیل را منزوی کرد/ سیاست های دولت در حوزه اقتصادی کاری است کارستان/ برخی از دستاوردهای دولت در حد اعجاز است.

حجت الاسلام مجید انصاریمعاون پارلمانی رئیس جمهور در مراسم تجلیل از شهدای دولت در رشت سخنانی را ایراد کرد که بخشی از آن با آنچه که در واقعیت اتفاق می افتد متفاوت است.

به گزارش املش ما به نقل از دیارباران حجت الاسلام مجید انصاری معاون پارلمانی رئیس جمهور در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شهرستان رشت سخنانی را ایراد کرد که بخشی از آن با آنچه که در واقعیت اتفاق می افتد و البته خود دشمنان هم در آن به اتفاق نظر سیده اند متفاوت است.

وی در بخشی از سخنانش با بیان اینکه کشور از منشور غرب که ما را در آستانه جنگ قرار بود خارج شد، لغو تحریم ها با برخورداری از قدرت دیپلماسی را از دستاوردهای سیاست خارجی دولت تدبیر و امید خواند.

این سخنان از سوی معاونت پارلمانی ریاست جمهوری در حالی ایراد می شود که دشمنان قسم خورده ایران بارها به قدرت نظامی کشورمان و عدم توانایی شان در جنگ با ایران اعتراف کرده اند.

جان کری وزیر خارجه آمریکا در جلسه کمیته روابط خارجی سنای آمریکا، تسلیم شدن ایران را یک خواب و خیال فانتزی خواند و گفت: «شما هرگز نمی توانید آنچه را که دنبال آن هستید از طریق تحریم به دست آورید.»

جان کری همچنین در گفت و گویی با شبکه خبری «ای‌بی‌سی‌نیوز»، گفت: «اگر توافق نمی‌کردیم، چین و روسیه و دیگران با ایران تجارت می‌کردند آن هنگام، (نظام) تحریم‌ها از هم می‌پاشید.»

مشخص نیست وقتی عوامل اصلی دشمن همواره بر قدرت نظامی ایران و عدم قابلیت تحریم ها سخن می گوید چرا دولتمردان تدبیر و امید همواره سخن از نجات کشور از جنگ و اثر لغو تحریم ها در اقتصاد ایران سخن می گویند و البته تحریم هایی که هنوز اثر خاصی از لغو آن دیده نمی شود.

گویا بعضی ها واقعا باورشان شده که قرار بوده جنگی رخ بدهد و در حال حاضر خودشان را ناجی میدانند در حالی که ناجی کشور تفکر مقاومت و سرخم نکردن مقابل زورگویی است و این را به خوبی می توان در سرنوشت کشورهایی که مقابل زورگویی غرب و آمریکا سرخم کرده اند مشاهده کرد.

برخی از دستاوردهای دولت در حد اعجاز است

معاون پارلمانی رئیس جمهور در ادامه سخنانش با اشاره به برخواستن دولت تدبیر و امید از حمایت بزرگ مردمی در ۲۴ خرداد ۹۲، ابراز کرد: دولت به دستاورد های رسیده است که برخی از این تحولات در حد اعجاز است.

وی ادامه داد: روحانی با شعار اعتدال وارد میدان شد و با پرهیز از تندروی و خشونت برای همدلی و وفاق و هم افزایی قوای مختلف، تعامل با مجلس از جنس سازنده و تعامل خوب با قوه قضائیه، توانست آرامش سیاسی و اجتماعی را بر کشور حاکم کند.

انصاری بازگشایی عرصه اشتغال را از زمینه های این سیاست دانست و در تشریح سایر ابعاد عملکرد دولت تدبیر و امید، اظهار کرد: دولت در حوزه اقتصادی کاری کارستان کرد و از جمله این موارد می توان به ارتقاء فضای کسب و کار، مهار تورم عنان گسیخته، تنظیم بودجه، اتکا کمتر به نفت و میزان صادرات اشاره کرد .

معاون پارلمانی رئیس جمهور در تشریح ابعاد دیگر کارنامه دولت، تصریح کرد: گام بلند در حوزه سلامت، توسعه راه آهن، کشتیرانی، گمرک و رفع موانع تولید و رساندن رشد اقتصادی به مثبت سه درصد و خنثی سازی توطئه های دشمن در راستای ایران هراسی و انزوای ایران از دیگر دستاوردهای دولت تدبیر و امید بود.

انصاری در حالی سیاست های اقتصادی دولت را کاری کارستان می داند که هنوز علائم این رشد اقتصادی برای عامه مردم نمایام نشده است باید پرسید این دستاوردهای بزرگ را دقیقا در کجای کجای زندگی مردم می بینیم؟!

وی همچنین حمایت از تولید و کاهش واردات را از دیگر دستاورد های دولت تدبیر و امید برای رونق کشاورزی برشمرد و اضافه کرد: دولت با کاهش واردات و فعالیت های کشاورزی و دامی به دنبال ایجاد فضای امنیت غذایی در کشور است و در بحث توسعه آب ها و حراست و استفاده از آب های مرزی هم گام های بلندی برداشته است.

بر اساس گزارش مرکز آمار واردات کشورمان در ۲ سال اول دولت یازدهم معادل ۴ سال دولت دهم است

معاون پارلمانی رییس جمهور در ادامه سخنانش در حالی از کاهش واردات، افزایش صادرات و اتکا کمتر به نفت سخن می گوید که بر اساس گزارش مرکز آمار از ارزش ریالی آمار بازرگانی خارجی ایران، واردات کشورمان در ۲ سال اول دولت یازدهم معادل ۴ سال دولت دهم بوده است.

مرکز آمار در گزارش موسوم به ارزش ریالی صادرات و واردات ثبت‌شده در سالنامه آمار بازرگانی خارجی ایران-ISIC- مجموع واردات کشور در سال‌های ۱۳۹۲ و ۱۳۹۳ را ۶/۲۶۰ هزار میلیارد تومان اعلام کرده است. این در حالی است که در ۴ سال دولت دهم (۱۳۸۸ تا ۱۳۹۱) مجموع واردات کشور ۲۷۰٫۹ هزار میلیارد تومان بوده است.

ارزش ریالی واردات کشور در دولت یازدهم تقریبا ۲ برابر دولت دهم است؛ به عبارت دیگر در دولت یازدهم واردات به کشور ۹۲ درصد افزایش یافته است.

دیپلماسی دولت یازدهم اسرائیل را منزوی کرد

انصاری در پایان نیز با بیان اینکه دیپلماسی دولت یازدهم اسرائیل را منزوی کرد، گفت: امروز اسرائیل بر اساس دیپلماسی قوی ایران منزوی شده است و در میان دوستان خود هم این چهره را دارد.

اینکه اسرائیل منزوی شده است حرفی در آن نیست چون این رژیم غاصب سال های سال است که چهره منفورش به انزوا کشیده شده است اما در این راستا نقش بی بدیل مقاومت را به هیچ وجه نمی توان کتمان کرد.

در این بین تأثیر دیپلماسی دولت در منزوی کردن این رژیم، سؤالی است که خوب است دست اندرکاران دولت در اظهار نظر هایشان به آن پاسخ دهند.

 

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد