کد خبر: 58427

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۵/۲۰ - ۲۰:۴۶

۴ هزار نفر خود را در معرض کاندیداتوری انتخابات اسفندماه قرار داده‌اند

وزیر کشور گفت: تاکنون ۴هزار نفر خود را در معرض کاندیداتوری انتخابات اسفندماه سال جاری قرار داده‌اند. به گزارش املش ما ، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور صبح روز گذشته در نشستی با خبرنگاران که در محل این وزارتخانه برگزار شد با بیان اینکه در شرایط امروز که تکنولوژی گسترش شپیدا کرده موضوع خبر و […]

وزیر کشور گفت: تاکنون ۴هزار نفر خود را در معرض کاندیداتوری انتخابات اسفندماه سال جاری قرار داده‌اند.

به گزارش املش ما ، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور صبح روز گذشته در نشستی با خبرنگاران که در محل این وزارتخانه برگزار شد با بیان اینکه در شرایط امروز که تکنولوژی گسترش شپیدا کرده موضوع خبر و خبرنگاری نیز دچار دگرگونی شده است گفت: هر چقدر امر خبررسانی در آگاهی‌بخشی موثرتر و مفید‌تر و تاثیرگذارتر باشد یقینا می‌تواند در جهت‌گیری‌های کلی جامعه تاثیر‌گذار باشد.وزیر

وی افزود: آگاهی، قدرت تصمیم‌گیری و انتخاب را افزایش می‌دهد و علاوه بر آن نیز ضرورت تغییر و تحولات و همچنین جهت‌گیری‌ها را تعیین می‌کند و این مستلزم آگاهی‌بخشی است که از وظایف خبروزیر نگاران و رسانه‌هاست.

وزیر کشور با بیان این مطلب که تک تک خبرهایی که در فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود تاثیرگذار هستند و می‌تواند در تغییر نگرش و ایده مثمر ثمر باشد، به موضوع آموزش کار خبر اشاره و خاطرنشان کرد: در کار خبر و خبرنگاری بحث آموزش یک مقوله مهمی است. بنده در دوره‌ای که تصمیم گرفتیم باشگاه خبرنگاران را تاسیس کنیم بر این موضوع تاکید داشتم و امروزه چیزی در حدود ۴ الی ۵ هزار نیرو را باشگاه خبرنگاران تربیت کرده است.

رحمانی‌فضلی نحوه ارائه و انتشار اخبار را از دیگر موضوعات مطرح در کار خبر و خبرنگاری دانست و ادامه داد: بزرگترین رسالت خبرنگاری حقیقت‌یابی است اما خیلی از مواقع مشاهده می‌کنیم که اصلا موضوع حقیقت مطرح نمی‌شود یا به گونه‌ای مطرح می‌شود که قلب حقیقت نیست.

وزیر کشور همچنین با انتقاد از عدم رعایت امانتداری برخی رسانه‌ها در امر خبر اظهار داشت: البته این انتقاد من نافی کار شریف خبرنگاری نیست، اما معتقدم که برخی ایرادات وجود دارد که باید با آموزش برطرف شود. همه ما در چارچوب نظام جمهوری اسلامی حرکت می‌کنیم و موضوع امنیت، منافع ملی، قانونگرایی، باید سرلوحه کار همه اصحاب رسانه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه معدل کار وزارت کشور با اصحاب رسانه در طول این دو سال از نظر ما قابل قبول است و معتقدیم که از ظرفیت خبرنگاران و رسانه‌ها برای رسیدن به اهداف جامعه استفاده کرده‌ایم، به موضوع سیل اخیر در تهران اشاره کرد و گفت: این سیل بر اثر ۷ دقیقه‌ای باران شکل گرفته، اما ببینید که در این اتفاق و در همان ساعت‌های اولیه همه به دنبال این بودند که تنها مقصر را معرفی کنند و این یک اشتباه بزرگ است.

رحمانی فضلی در بخش دیگری از سخنانش به موضوع انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفند ماه سال جاری اشاره کرد و افزود: از شواهد و قرائن موجود حدود ۴ هزار نفر خود را در معرض نامزدی انتخابات قرار داده‌اند و پیش‌بینی می‌کنیم از نظر سیاسی حضور بالایی را تجربه کرده و در واقع یک وزن‌کشی درست و حسابی در این انتخابات صورت گیرد.

وزیر کشور ادامه داد: وزارت کشور در جهت آماده‌سازی فضای انتخابات و همچنین یک شرایط آرام و منطقی حداکثر تلاش خود را خواهد کرد. قطعا فضای انتخابات سالم که به دور از شائبه و ورود هرگونه دخالت‌های غیرقانونی در انتخابات باشد را فراهم خواهیم کرد و بر این نکته ما تاکید ویژه‌ای داریم.

وی بر همین اساس گفت: دولت تدبیر و امید در شرایط سختی کشور را در اختیار گرفت و شرایطی بود که رقابت‌های ستیزه‌جویانه و اختلافات در کشور بسیار زیاد شده بود و دشمن به شرایط سیاسی آن زمان نگاه ویژه‌ای داشت اما به اهداف خود دست نیافت.

رحمانی‌فضلی گفت: دولت با تدبیر رئیس جمهور و حمایت‌های مردم و هدایت‌های مقام معظم رهبری به توفیقات ارزشمندی دست یافته است در عرصه سیاسی وحدت، انسجام و آرامش را رقم زده و همه احزاب و رسانه‌ها فعال هستند.

وزیر کشور با اشاره به تاسیس مجدد خانه احزاب در وزارت کشور اظهار داشت: ان جی او ها نیز در این دولت رشد بسیار خوبی داشته‌اند و کارنامه‌ای قابل قبول در حوزه مطبوعات و رسانه‌ها شاهد هستیم. به جز موارد اندک که از حوزه انصاف خارج است رسانه‌ها رقابت خوبی با یکدیگر داشته‌اند.

وی جمع‌بندی مذاکرات هسته‌ای وین را گامی موثر در سیاست خارجی دانست و گفت: در این توافق گام‌های خوبی برداشته شد و خواست ملت که همان غنی‌سازی بود محقق شده، علاوه بر آن نیز تحریم‌های ظالمانه نیز برداشته خواهد شد.

رحمانی فضلی در پایان گفت: ما مخالف هیچ نقد منصفانه و کارشناسانه‌ای نیستیم و معتقدیم که این انتقادها به دولت کمک می‌کند. همه باید برای پیشرفت و تعالی کشور به دولت کمک کنیم و انشاءالله هم همینگونه خواهد بود./تسنیم

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد