کد خبر: 58377

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۵/۱۹ - ۱۴:۰۳

حمایت شرق و غرب از توافق هسته‌ای ایران/ المانیتور: اسرائیل و مخالفان آمریکایی توافق هسته‌ای تنها ماندند

المانیتور در گزارشی به حمایت جهان از توافق هسته ای ایران و تنها ماندن اسرائیل در کنار آمریکایی های مخالف توافق اشاره کرده است. به گزارش املش ما ، به نقل از المانیتور، دولت اوباما هفته جاری توانست دو تاییدیه قابل توجه در جهت حمایت از برنامه اقدام مشترک با ایران دریافت کند و اسرائیل […]

المانیتور در گزارشی به حمایت جهان از توافق هسته ای ایران و تنها ماندن اسرائیل در کنار آمریکایی های مخالف توافق اشاره کرده است.

به گزارش املش ما ، به نقل از المانیتور، دولت اوباما هفته جاری توانست دو تاییدیه قابل توجه در جهت حمایت از برنامه اقدام مشترک با ایران دریافت کند و اسرائیل را در میان متحدان آمریکایی اش در مخالفت با توافق هسته ای ایران تنها بگذارد.اوباما

وزرای خارجه شورای همکاری خلیج فارس و آمریکا در نشست اخیر دوحه در این با انتشار بیانیه ای حمایت خود را از توافق هسته ای ایران اعلام کردند.

با نشست آمریکا و شورای همکاری خلیج فارس در دوحه، به نظر می رسد دولت اوباما به دنبال تقویت و عمیق کردن رویکرد همکاری های امنیتی خود با کشورهای حاشیه خلیج فارس در مقابل کسب حمایت آنها از توافق هسته ای ایران است، روندی که از نشست کمپ دیوید در تابستان ۱۴ ماه می آغاز شده بود.

از سوی دیگر، هفته اخیر وزرای خارجه کشورهای عضو انجمن جنوب آسیا «آس آن» شامل استرالیا، چین، ژاپن، کره، نیوزلند و روسیه با انتشار بیانیه ای از توافق هسته ای ایران و غرب حمایت کردند.

وسعت حمایت بین المللی از توافق هسته ای ایران اکنون همه متحدان نزدیک آمریکا و روابط حیاتی بین المللی را در بر گرفته است البته به جز یکی از این روابط.

با اعلام حمایت اتحادیه اروپا، شورای امنیت سازمان ملل متحد، شورای همکاری خلیج فارس و اعضای آس آن، باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا مبالغه نکرد اگر در جمع دانشجویان دانشگاه واشنگتن گفت، هر کشوری در جهان که به طور عمومی و اشکار اظهار نظر کرده است، به جز اسرائیل از توافق هسته ای با ایران ابراز حمایت کرده است./نامه

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد