کد خبر: 58260

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۵/۱۷ - ۳:۲۰

آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها از تحریم ایران ضرر کردند

رئیس فراکسیون حزب مؤتلفه اسلامی گفت: آمریکایی ها و اروپایی ها زمانی که ما را در تحریم نگه داشتند، ضرر کردند و به همین دلیل نمی خواهند بیشتر از این ضرر کنند. به گزارش املش ما ، عبدالرضا مصری رئیس فراکسیون حزب مؤتلفه اسلامی در دیدار هیئتی از حزب کمونیست چین به سرپرستی باین چائولو […]

رئیس فراکسیون حزب مؤتلفه اسلامی گفت: آمریکایی ها و اروپایی ها زمانی که ما را در تحریم نگه داشتند، ضرر کردند و به همین دلیل نمی خواهند بیشتر از این ضرر کنند.

به گزارش املش ما ، عبدالرضا مصری رئیس فراکسیون حزب مؤتلفه اسلامی در دیدار هیئتی از حزب کمونیست چین به سرپرستی باین چائولو عضو کمیته مرکزی حزب حاکم جمهوری خلق چین که به دعوت حزب مؤتلفه اسلامی به ایران سفر کرده است، اظهار داشت: خوشبختانه مناسبات و روابط بسیار خوبی میان دو حزب برقرار است. هر چند ایران خیلی حزبی نیست اما ریشه دار ترین و مؤثر ترین حزبی که خدمات بسیار زیادی در ایران داشته و حرف اول را در سازماندهی و ساماندهی می زند، مؤتلفه اسلامی است.عبدالرضا مصری

وی افزود: تاریخچه حیات دو کشور ایران و چین به هزاران سال پیش بر می گردد و از همان زمان ارتباطات خوبی با هم داشته ایم. ارتباطات ایران و چین در طول تاریخ بسیار مستحکم است و در این سالهای اخیر که ایران بر اساس زورگویی های آمریکایی ها تحریم شده بود، چین همواره در کنار ایران بود.

رئیس فراکسیون حزب مؤتلفه اسلامی با تأکید بر اینکه جایگاه چین ارزشمند تر از قبل از تحریم ها است، ادامه داد: مردم ما در شرایط پسا تحریم علاقه بیشتری دارند تا نسبت به کشورهایی که ما را تحریم کردند با چین رابطه داشته باشیم.

مصری تصریح کرد: سابقه تاریخی و تمدنی و روابط دو کشور، بستر و فرصت های فراوانی در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی فیمابین را فراهم کرده است.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران هیچگاه حضور مثبت چین در کنار مردم ایران در زمان تحریم را فراموش نخواهد کرد.

رئیس فراکسیون حزب مؤتلفه اسلامی با رد این ادعا که ایران در زمان تحریم ها در انزوا بوده است، گفت: آمریکایی ها و اروپایی ها در زمانی که ما را در تحریم نگه داشتند، ضرر کرده اند و به همین دلیل نمی خواهند بیشتر از این ضرر کنند.

مصری خاطرنشان کرد: متأسفانه عده قلیلی از تجار ایران به دلیل اینکه می خواهند سود بالایی ببرند و همچنین عده کمی از تولید کنندگان چینی نیز همین هدف را دارند و  با تولید کالای بی کیفیت باعث شده اند کالای چینی در ایران بدنام شود در صورتی که کالاهای بسیار خوبی را کشور چین با کیفیت تولید می کند.

وی افزود: پس از تحریم ها اروپایی ها به دنبال دسترسی به بازار ایران هستند و مقداری رقابت سخت تر می شود و هنر مسئولان چین این است که شرایط بهتر و راحت تری برا مبادلات به وجود اورند.

در این دیدار باین چائولو عضو کمیته مرکزی حزب کونیست چین نیز با تأکید بر ارتباطات میان ایران و چین اظهار داشت: هدف اصلی ما از سفر به ایران تبادل تجارب و ارتباط میان دو حزب است؛ زیرا ایران و چین از گذشته روابط بسیار نزدیک و عمیقی با هم دارند.

وی افزود: تحکیم و تقویت مراودات اقتصادی و صنعتی بین دو کشور ضرورت دارد و ظرفیت‌های فراوانی در بخش‌های صنعتی و تکنولوژیکی در استان‌های مختلف چین وجود دارد که باید با برنامه‌ریزی دقیق و همکاری مشترک در جهت تأمین رفاه و منافع دو ملت بهره گرفت.

وی تصریح کرد: ما آمادگی داریم تا با فراهم کردن بستر حضور بخش‌های خصوصی چین و ایران در عرصه‌های اقتصادی و تجاری ارتباطات بیشتر و نزدیک تری داشته باشیم./تسنیم

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد