کد خبر: 58227

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۵/۱۵ - ۱۴:۳۴

آتش نشانی روستایی ، بهترین راه مهار آتش در روستاها

آتش سوزی های زیادی هرساله منازل و باغات روستائیان را طعمه خود میکند و فقط ضرر مالی و جانی برجای می گذارد ، از این رو مسئولین بایستی با تمهیدات لازم به فکر راه حلی باشند که این ضررها به اندک برسد. به گزارش خبرنگار املش ما ، هفته جاری و هفته های گذشته همواره […]

آتش سوزی های زیادی هرساله منازل و باغات روستائیان را طعمه خود میکند و فقط ضرر مالی و جانی برجای می گذارد ، از این رو مسئولین بایستی با تمهیدات لازم به فکر راه حلی باشند که این ضررها به اندک برسد.

آتش سوزی جواهردشتبه گزارش خبرنگار املش ما ، هفته جاری و هفته های گذشته همواره در رسانه ها و از زبان مسئولین شنیده شد که در روسگزارتایی چندخانه دچار حریق شده است و یا باغی و مزرعه ای طعمه آتش گردیده اند و آتش نشانی یا در مهار آن موفق بوده است یا نتوانسته موثر واقع شود و یا اینکه اصلا خودروی آتش نشانی بدلیل مشکل راه ارتباطی نتوانسته است به محل برسد.

هرچند برخی آموزش ها برای خانواده ها می تواند موثر باشد ولی وجود امکانات و ابزار لازم در این خصوص بیش از ۸۰ درصد موثر واقع میشود.

هفته گذشته در خبرهای شرق گیلان خواندیم آتش سوزی در جواهردشت سیاهکلرود ، دوخانه را طعمه حریق نموده است و آتش نشانی های شهر های همجوار بدلیل صعب العبور بودن راه ارتباطی نتوانسته اند خود را به آنجا برسانند.

یکی از اهالی روستای سنگ بنک اشکورات ، اقدام به راه اندازی آتش نشانی روستایی نموده است و فقط با خریداری یک پمپ آب و شلنگ طویل آن روستا را در مقابله با حوادث آتش سوزی بیمه نموده است.

وی که اینکار را برای رضای خدا انجام داده و نخواست اسمش مطرح شود به خبرنگار ما گفت: هرساله تعداد زیادی از منازل روستایی بدلیل عدم وجود آتش نشانی یا نرسیدن بموقع آن طعمه حریق میشوند ، از این رو تصمیم برآن گرفتم تا روستای خودم را اینگونه بیمه کنم.

شاید با اندکی حساب و کتاب هزینه تمام شده راه اندازی این ایده ، بسیار ناچیزتر از ساخت یک خانه  باشد همانطور که در سیل چندهفته گذشته چالوس یک دهیار روستایی تمام خانه های روستایش را بیمه نموده بود و الان اهالی دیگر نگران هزینه های ساخت مجدد منزلشان نیستندو بیمه قراراست همه را پرداخت نماید.

امیدواریم  دهیارانی که مسئولیت های زیادی بر دوش شان هست بتوانند با استفاده از اینگونه راه حل ها باعث آبادنی روستایشان بشوند.

 

ارسال دیدگاه

کسب درآمد