کد خبر: 58179

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۵/۱۰ - ۱۶:۲۱

تقدیر از محیط بانان املشی در روز جنگل

هشتم مرداد ماه روز ملی جنگل نامگذاری شده است، به همین مناسبت مراسمی صبح امروز با همکاری اداره محیط زیست و منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان املش برگزار شدو از تعدادی از محیط بانان و اهالی منطقه که در حفاظت از جنگل تلاش نموده بودند، تقدیر شد. به گزارش خبرنگار املش ما ، عبدالعلی رهنما […]

هشتم مرداد ماه روز ملی جنگل نامگذاری شده است، به همین مناسبت مراسمی صبح امروز با همکاری اداره محیط زیست و منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان املش برگزار شدو از تعدادی از محیط بانان و اهالی منطقه که در حفاظت از جنگل تلاش نموده بودند، تقدیر شد.

جنگلبانانبه گزارش خبرنگار املش ما ، عبدالعلی رهنما که به تازگی سرپرست اداره منابع طبیعی املش شده است ، گزارشی از عرصه های ملی و جنگلی شهرستان بیان داشت و گفت: شهرستان املش ۳۷ هزار هکتار عرصه ملی دارد و ۲۰هزار هکتارش عرصه های جنگلی است.

وی حفاظت ، مراقبت و احیاء جنگل را مهمترین عامل در شکرانه این موهبت الهی دانست و افزود: حتی لطمه کوچک به جنگل موجب خسران و زیان به نسل فعلی و آینده خواهد بود.

عباس ملکی دومین سخنران این مراسم بود، رئیس اداره محیط زیست شهرستان املش نقش مردم را مهمترین عمل در حفظ و صیانت جنگل برشمرد و گفت: مردم همواره در تمام مواقع لزوم و بحرانی و خیلی اوقات زودتر از نیروهای امدادی وارد عمل میشوند زیرا بر این باورند که جنگل امانتی است از خداوند که امروز در اختیار ماست و باید در حفظ و صیانت آن کوشا باشیم .

بابک خادم آزاد بخشدار مرکزی املش در ادامه این جلسه برخورد قاطع و جدی با متخلفان را خواستار شد و تصریح کرد: باید دست افراد سودجو و متخلف از جنگل و سایر عرصه های ملی و طبیعی کوتاه کرد و از ساخت و سازهای غیراصولی و بی رویه در حاشیه جنگل جلوگیری شود.

درپایان این مراسم شش جنگل بان،محیط بان واهالی املش که درحفاظت ازجنگل تلاش وهمکاری زیادی نموده اندمورد قدردانی قرار گرفتند.

ارسال دیدگاه

کسب درآمد