کد خبر: 58130

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۵/۰۷ - ۱۳:۴۴

امام جمعه املش:تکریم از نماز جمعه وظیفه رسانه هاست/بیان محور های زندگی اسلامی در خطبه های نمازجمعه

جلسه خبری سالروز اولین نماز جمعه کشور در دفتر امام جمعه شهرستان املش برگزار شد. به گزارش خبرنگار املش ما ، امام جمعه املش نماز جمعه را ارج نهادن به یادگار امام (ره) و میراث خون شهدا دانست که باید همه در گرامیداشت این ایام تلاش کنیم. حجت الاسلام روحانی افزود: سه رکن نماز جمعه […]

جلسه خبری سالروز اولین نماز جمعه کشور در دفتر امام جمعه شهرستان املش برگزار شد.

امام جمعه املشبه گزارش خبرنگار املش ما ، امام جمعه املش نماز جمعه را ارج نهادن به یادگار امام (ره) و میراث خون شهدا دانست که باید همه در گرامیداشت این ایام تلاش کنیم.

حجت الاسلام روحانی افزود: سه رکن نماز جمعه (امام ، ستاد نماز ، نمازگزاران) سربازان نمازند و هرکدامشان وظایف مشخص به خود را دارند.

وی با گرامیداشت سالروز اولین نماز جمعه کشور به امامت آیت‌ الله طالقانی و شهدای محراب ، مردم ایران را وفادارترین مردم از صدر اسلام تاکنون به اسلام دانست و گفت: وفاداری تا این حد نداریم که زیر باران تیر و گلوله نماز جمعه را برگزار کنند و از این بالاتر مصداق پیدا نمیشود.

امام جمعه املش تصریح کرد همانگونه که ما از خبرنگاران در روز خبرنگار تجلیل میکنیم ، رسانه ها باید در سالروز ۵مرداد نماز جمعه و ستاد نماز جمعه را تکریم کنند.

حجت الاسلام روحانی در ادامه به گزارش عملکرد یکساله ستاد نماز جمعه املش از ۵مرداد ۹۳ پرداخت و گفت: تکمیل اولین مصلی شرق گیلان ، تبدیل مصلی به بزرگترین مرکز فرهنگی شهرستان ، برگزاری برنامه های افطاری سپاه ، کمیته امداد ، نماز جشن تکلیف ۲۵۰ دانش آموز دختر املشی ، جلسات ماهیانه روحانیون شهرستان املش ، مراسم وداع با ماه رمضان از جمله فعالیت های ستاد بوده است که این یکسال به اندازه ۱۰ سال رشد روبه جلو داشته است.

وی رشد ۳۰درصدی حضور جوانان در نماز جمعه و شرکت بیش از ۲۰۰۰ نفری نمازگزاران در نمازجمعه ماه رمضان را از تلاش های اعضای ستاد نماز جمعه دانست و گفت: امیدواریم با تخصیص بموقع اعتبارات، ۵درصد باقی مانده مصلی دوماهه تکمیل شود.

امام جمعه املش در پایان خاطرنشان کرد: از این هفته در نماز جمعه محور های زندگی اسلامی با توجه به شرایط این روزهای خانواده ها بیان خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ما مصلی نمازجمعه طی ۸ ماه با اعتبار ده میلیارد ریالی تکمیل و به بهره برداری رسید.

 

ارسال دیدگاه

کسب درآمد