آزمون دوره فوق ممتاز کشوری در رشته خطاطی هرساله در تهران برگزار می شود و ماراتنی برای خطاطان کشوری است.

مهران فرخیبه گزارش خبرنگار املش ما ، ۲۲خرداد ماه امسال تهران میزبان آزمون سالانه دوره فوق ممتاز خطاطی کشور بود و بیش از ۳۰۰ خطاط در ماراتنی باهم به رقابت پرداختند.

مهران فرخی یکی از جوانانی است که اینبار در این آزمون شرکت نمود و توانست برای شهرستان املش افتخار آفرینی کند.

وی در آزمون سراسری سه مرحله ای دوره فوق ممتاز، توانست در رشته خوشنویسی خط نستعلیق،  رتبه برتر کشوری را در قالب ازاد نستعلیق (قطعه) کسب نماید .

فرخی در گفتگو با خبرنگار ما از فعالیت ده ساله اش در رشته خطاطی گفت و پشتکار را مهمترین عامل موفقیتش دانست .

چند جمله ای از زبان هنرمند جوان مهران فرخی. انچه ارزد صید را عشق است و بس – لیک او کی گنجد اندر دام کس.

…. و این عشق است که انسان را بسوی هدف و غایت سوق می دهد. عرفای بزرگ بر این عقیده اند که انسان برای رسیدن به کمال به سه چیز نیازمند است. دانایی – زیبایی – نیکویی، دانایی یعنی هر انسانی باید به نوبه خود پیرو علمی باشد. زیبایی به معنای هنر داشتن است، هنر در واقع محصول و تراوش زیبایی درون ادمی به بیرون می باشد و نکته اخر نیکویی به مفهوم نیکو خلق بودن.

اخلاق مداری ، تواضع و فروتنی مهمترین موضوعی است که اساتید محترم هنری علی الخصوص خوشنویسی در برخورد با هنرجویان ان را مد نظر قرار می دهند. و چه بسا ، این هنر است که بار اخلاق و
علم را بدوش می کشد……. .

فرجام کلام : در اخر هم از استاد این بنده حقیر ، جناب اقای طالب جعفری (بهترین الگوی هنری، اخلاقی و رفتاری) و هچنین از استاد محمود رحمان نژاد و سایر دوستان و عزیزان عرصه هنر تشکر و قدردانی می نمایم. فقیر حقیر فرخی

 

 

اشتراک این خبر در :