کد خبر: 57844

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۴/۳۰ - ۰:۳۲

انتقاد فرماندار لاهیجان از سازمان چای :وام بهزارعی و بهای برگ سبز چای پرداخت نشده است

کاظم کسرایی فرماندار لاهیجان در جلسه تودیع و معارفه بخشدار رودبنه و معاونت سیاسی فرمانداری با انتقاد از سازمان چای کشور گفت:بهای برگ سبز چای و وام بهزارعی پنجاه درصد از چایکاران هنوز پرداخت نشده و این باعث کاهش اعتماد کشاورزان به دولت می شود. به گزارش املش ما فرماندار لاهیجان در جلسه تودیع و […]

کاظم کسرایی فرماندار لاهیجان در جلسه تودیع و معارفه بخشدار رودبنه و معاونت سیاسی فرمانداری با انتقاد از سازمان چای کشور گفت:بهای برگ سبز چای و وام بهزارعی پنجاه درصد از چایکاران هنوز پرداخت نشده و این باعث کاهش اعتماد کشاورزان به دولت می شود.

لاهیجانبه گزارش املش ما فرماندار لاهیجان در جلسه تودیع و معارفه بخشدار رودبنه و معاون سیاسی فرماندار با اشاره به توافقنامه هسته ای با بیان اینکه با این فضا باید تلاش کنیم و سالهای عقب ماندگی و محرومیت را کنار بزنیم افزود:ضمن اینکه شعار اقتصاد مقاومتی را سرلوحه کار خود قرار می دهیم باید در جهت پیشرفت و توسعه با توجه به امکانات و اعتباراتی که داریم تلاش کنیم.

وی با اشاره به اینکه شهرستان لاهیجان یکی از شهرستان های مهم گیلان و کانون توجهات است با بیان اینکه در ایام تعطیلات شاهد ورود گردشگران زیادی از اقصی نقاط دنیا به این شهر بودیم افزود:یقینا در آینده نیز پیش از این افزایش خواهیم داشت.

فرماندار لاهیجان با بیان اینکه اعتباراتی از سال گذشته مانده و امسال هم به پروژه ها از محل استانی و محلی اختصاص می یابد افزود:امیدواریم بتوانیم برای توسعه کسب و کار که استان گیلان در رونق کسب کار رتبه خوبی دارد موثر باشیم.

وی با اشاره به پروژه های بزرگ در حال اجرا در لاهیجان با بیان اینکه اینکه راه بام سبز به دریا در حال اجرایی شدن است و منطقه ویژه اقتصادی که پروژه ملی و استانی است در آینده نه چندان دور اجرایی می شود افزود:وجود ساحل،جنگل و جلگه شهرستان «لاهیجان» را در زمینه گردشگری جزو ۱۴ نقطه نمونه کشوری قرارداده است.

کاظم کسرایی افزود:طی ۹ماه آینده ۹ پروژه اقامتی در سطح شهرستان اجرایی خواهد شد .

فرماندار لاهیجان با اشاره به تلاش های مسئولین شهرستانی در خصوص خشکسالی و توزیع عادلانه آب برای مزارع با بیان اینکه همه تلاش کردند تا لاهیجان کمترین خسارت را داشته باشد افزود:البته طی دو روز گذشته شاهد بارندگی و بارش نزولات آسمانی بودیم که دغدغه کم آبی را برطرف کرده است.

وی با انتقاد از سازمان چای کشور با بیان اینکه در کنار برنج بارش نزولات آسمانی طراوت و سرزندگی را بین چایکاران افزایش داده با اشاره به اینکه امیدواریم این بارش ها افزایش برداشت چای نسبت به سال های گذشته را رقم بزند افزود:البته بهای خرید برگ سبز چای هنوز پرداخت نشده و پنجاه درصد از چایکاران وام به زراعی خود را دریافت نکرده اند.

فرماندار «لاهیجان» با بیان اینکه اگر بخواهیم این محصول استراتژیک را حمایت کنیم لازم است اعتماد چایکاران را نسبت به دولت افزایش دهیم افزود:درخصوص وام به زراعی که چایکاران با این وعده باغات خود را اصلاح کردند هنوز کاستی های فراوان وجود دارد.

وی با بیان اینکه بنابر نظر و آمار خود سازمان چای ۳ هزار هکتار از باغات چای رها شده امسال احیا شده با اشاره به اینکه اگر بخواهیم این رقم راافزایش دهیم نیازمند راهکارهایی هستیم افزود:باید با اجرای قانون و تعهدات خود نسبت به کشاورزان اعتماد آنان را افزایش دهیم./پایان پیام

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد