کد خبر: 57831

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۴/۲۹ - ۲۳:۱۵

قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل درباره برجام تصویب شد / امکان بازگشت تحریم‌ها تنها ظرف ۳۰ روز

شورای امنیت سازمان ملل متحد جلسه قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل درباره برجام را تصویب کرد. به گزارش املش ما به نقل از فارس شورای امنیت سازمان ملل قطعنامه پیشنهادی آمریکا در خصوص جمع‌بندی مذاکرات ایران و گروه ۱+۵ را تصویب کرد. تمامی ۱۵ عضو این شورا به این قطعنامه رأی مثبت دادند. در پی […]

شورای امنیت سازمان ملل متحد جلسه قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل درباره برجام را تصویب کرد.

شورای امنیتبه گزارش املش ما به نقل از فارس شورای امنیت سازمان ملل قطعنامه پیشنهادی آمریکا در خصوص جمع‌بندی مذاکرات ایران و گروه ۱+۵ را تصویب کرد.

تمامی ۱۵ عضو این شورا به این قطعنامه رأی مثبت دادند.

در پی جمع‌بندی مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه موسوم به ۱+۵ در شهر وین اتریش، شورای امنیت سازمان ملل متحد قطعنامه‌ای را تصویب کرده که بر اساس آن برجام مورد تایید قرار گرفته است. قطعنامه‌های پیشین شورای امنیت علیه ایران در قطعنامه جدید به‌صورت مشروط لغو شده اما با مکانیزم نسبتا ساده‌ای قابلیت بازگشت دارد.

تائید توافق بر اساس قطعنامه‌ای صورت می‌گیرد که در آن جزئیات مهمی در مورد مسئله ساز و کار بازگشت تحریم‌ها (موسوم به مکانیزم ماشه)، تحریم‌های تسلیحاتی و همچنین روند حل اختلاف تشریح شده است.

خبرگزاری فارس پیش از این و در روز پنج شنبه ترجمه متن کامل پیش نویس این قطعنامه را منتشر کرده بود.

طی چند روز گذشته مواردی از این قطعنامه انتقادهایی جدی را در میان محافل سیاسی و رسمی ایران برانگیخته است. بندهای ۱۱ و ۱۲ این پیش‌نویس که به مکانیزم ماشه مربوط می‌شد، اصلی‌ترین کانون این انتقادات بود.

اعضای این شورا به پیش‌نویس این قطعنامه رأی مثبت دادند.

 

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد