کد خبر: 57683

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۴/۲۵ - ۲۱:۵۸

بارندگی ۸۰ میلی‌متری در گیلان/مرخصی مدیران همچنان لغو است

استاندار گیلان از بارندگی ۸۰ میلی‌متری در روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه هفته آینده در این استان خبر داد و گفت: مرخصی مدیران گیلان همچنان لغو است. به گزارش املش ما ، محمدعلی نجفی صبح امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی گیلان با اشاره به اجابت دعای مردم مبنی بر بارندگی در استان اظهار کرد: روزهای […]

استاندار گیلان از بارندگی ۸۰ میلی‌متری در روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه هفته آینده در این استان خبر داد و گفت: مرخصی مدیران گیلان همچنان لغو است.

نجفیبه گزارش املش ما ، محمدعلی نجفی صبح امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی گیلان با اشاره به اجابت دعای مردم مبنی بر بارندگی در استان اظهار کرد: روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه هفته آینده اداره کل هواشناسی ۸۰ میلی‌متر بارندگی برای گیلان پیش‌بینی کرده است.

وی خواستار تلاش دستگاه‌های مربوطه در مدیریت و ساماندهی روان‌آب‌ها در جلوگیری از خسارت‌ها شد و افزود: پس از خشکسالی، ترسالی را تجربه می‌کنیم و مرخصی مدیران گیلان برای مقابله با حوادث احتمالی همچنان لغو است و اگر نیاز باشد وضعیت استان را بحرانی اعلام می‌کنیم.

نجفی با بیان اینکه بارندگی برای باغ‌های چای و … مفید است، تصریح کرد: استفاده بهینه از آب باران نیازمند برنامه‌ریزی دقیق‌تر است.

*آبگذاری کانال‌های کشاورزی هنگام بارندگی قطع می‌شود

مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای گیلان نیز در جلسه مذکور به هفتمین مرحله آبگذاری در کانال‌های کشاورزی استان اشاره کرد و گفت: از صبح فردا بارندگی‌ها در گیلان آغاز می‌شود و بیشترین باران در مناطق جلگه‌ای پیش‌بینی شده است.

سیف‌الله آقابیگی بارندگی برای جبران کم‌آبی در گیلان را تاثیرگذار خواند و بیان کرد: در مناطق جلگه‌ای ۶۰ تا ۷۰ میلی‌متر بارندگی پیش‌بینی شده و در مناطق کوهستانی میزان بارندگی کمتر است.

وی با بیان اینکه آبگذاری کانال‌های کشاورزی هنگام بارندگی قطع می‌شود، تصریح کرد: قرار بود ۵۰ میلیون متر مکعب آب در سد سفیدرود ذخیره‌سازی داشته باشیم و با وجود بارندگی‌های پیش‌بینی شده، ذخیره این سد در حد ۱۱۰ میلیون متر مکعب نگه داشته می‌شود.

آقابیگی به بارندگی‌های هفته اخیر در گیلان اشاره کرد و یادآور شد: هنگام بارندگی حادثه غیر مترقبه‌ای در استان اتفاق نیفتاده است.

*سود باران بیش از زیان آن است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان نیز در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان با اشاره به پیش‌بینی بارندگی در هفته آینده اظهار کرد: سود باران بیش از ضرر آن است.

علیرضا شعبان‌نژاد از احتمال خوابیدگی شالی به دلیل بارندگی در مزارع برنج خبر داد و گفت: نگرانی شالیکاران به دلیل بلاست برنج است./فارس

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد