کد خبر: 57639

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۴/۲۵ - ۰:۲۰

مدیر جهاد کشاورزی املش: مبارزه بیولوژیک با کرم ساقه‌خوار در شالیزارهای املش آغاز شد

مدیر جهاد کشاورزی املش گفت: در اجرای مرحله دوم مبارزه بیولوژیک علیه آفت‌کرم ساقه‌خواربرنج در ۲۶۵ هکتار از شالیزارهای این شهرستان ۲۶ هزار و ۵۰۰ عدد تریکو کارت بین ۶۵۰ شالیکار املشی توزیع شد. به گزارش املش ما ، مسعود امیربنده‌ای در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: در اجرای مرحله دوم مبارزه بیولوژیک علیه […]

مدیر جهاد کشاورزی املش گفت: در اجرای مرحله دوم مبارزه بیولوژیک علیه آفت‌کرم ساقه‌خواربرنج در ۲۶۵ هکتار از شالیزارهای این شهرستان ۲۶ هزار و ۵۰۰ عدد تریکو کارت بین ۶۵۰ شالیکار املشی توزیع شد.

برنجبه گزارش املش ما ، مسعود امیربنده‌ای در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: در اجرای مرحله دوم مبارزه بیولوژیک علیه آفت‌ کرم ساقه‌خوار برنج در ۲۶۵ هکتار از شالیزارهای این شهرستان ۲۶ هزار و ۵۰۰ عدد تریکوکارت، در مجموع به ارزش ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزارریال هفته جاری به صورت رایگان بین ۶۵۰ شاللیکار املشی توزیع شده که نسبت به سال گذشته به لحاظ سطح، ۳۵ هکتار کمتر است.

وی افزود: این میزان زنبور تریکو گراما در مزارع شهرستان املش از استفاده حداقل ۲۶۵ و حداکثر ۳۹۷۵ لیتر سموم شیمیایی که عوارض زیست محیطی بسیاری دارد، جلوگیری و برای شالیکاران هم به علت عدم سم پاشی، به ازای هر هکتار ۱ میلیون ریال صرفه جویی اقتصادی شد.

مدیرجهادکشاورزی املش خاطرنشان کرد: در مبارزه با نسل اول آفت کرم ساقه‌خوار برنج، اواخر ماه گذشته ۱۰ هزار و در مبارزه با نسل دوم، اواسط ماه جاری ۲۶ هزار و۵۰۰ عدد تریکوکارت در مجموع به ارزش ۱۴ میلیون و ۶۰۰ هزار ریال به‌صورت رایگان بین شالیکاران املشی توزیع شد.

شهرستان املش هشت هزار شالیکار و ۳۵۰۰ هکتار شالیزار دارد.

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد