کد خبر: 57634

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۴/۲۴ - ۲۳:۰۴

در جلسه شورای پسماند مصوب شد؛انتقال زباله های املش به کمپوست رودسر

صبح امروز جلسه کمیته پسماند شهرستان املش با حضور معاون عمرانی استاندار گیلان برگزار شد. به گزارش خبرنگار املش ما معاون عمرانی استاندار گیلان در این جلسه از تولید ۱۸۰۰ تن زباله در استان خبر داد و گفت : در ایام تعطیل مقدار آن به ۳۵۰۰تن هم میرسد. حجت شعبان پور افزود: ۶۰درصد از مساحت […]

صبح امروز جلسه کمیته پسماند شهرستان املش با حضور معاون عمرانی استاندار گیلان برگزار شد.

زبالهبه گزارش خبرنگار املش ما معاون عمرانی استاندار گیلان در این جلسه از تولید ۱۸۰۰ تن زباله در استان خبر داد و گفت : در ایام تعطیل مقدار آن به ۳۵۰۰تن هم میرسد.

حجت شعبان پور افزود: ۶۰درصد از مساحت ۱۴هزار و ۷۰۰کیلومتر مربعی گیلان ، شهر و ۴۰در صد آن روستا می باشد که بطور میانگین هر فرد شهرنشین ۸۵۰گرم زباله و هر روستایی ۵۰۰گرم زباله تولید میکند.

وی با اعلام نگرانی از روند تولید زباله در گیلان تصریح کرد: اگر روند فعلی تولید و دفن زباله در گیلان پیش برود، یک فاجعه زیست محیطی برای ساکنین و تمامی موجودات زنده تا ده سال آینده بهمراه خواهد داشت.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان خاطرنشان کرد: باتوجه به قانون پنجم توسعه به منظور حفظ و بقا شرایط زیست محیطی در رودخانه ها،تالاب ها،دریا ها و سواحل آن جمع آوری و دفن زباله به شیوه ی فعلی در استان های ساحلی ممنوع شده است باید  طرح تفکیک زباله و بازیافت آن در اولویت قرار گیرد که نیازمند همکاری مردم و مسئولین را می طلبد.

شعبان پور با اشاره به تکنولوژی تولید برق از زباله اظهار داشت: با این فناوری میتوان از ۱۵۰۰ تن زباله ،۳۶مگاوات برق تولید کرد.

در ادامه فرماندار املش گزارشی از روند تفکیک زباله در این شهرستان داد و گفت: از سال گذشته طرح تفکیک زباله در شهرستان املش آغاز شده و ۴۵ درصد پیشرفت داشته است و امیدواریم تا پایان سال به ۱۰۰ درصد برسد.

از مهمترین مصوبات این جلسه میتوان به انتقال زباله های شهر های املش و رانکوه پس از تفکیک در مبدا به کارخانه کمپوست رودسر اشاره نمود.

به گزارش خبرنگار ما در سال ۹۲ تعدادی از جوانان املشی اقدام به تفکیک زباله از مبدا نموده بودند زباله های شهر املش را پس از تفکیک به کارخانه کمپوست رودسر تحویل می دادند.

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد