کد خبر: 57581

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۴/۲۴ - ۱۵:۲۸

رسانه ها باید مردم را از ماهیت توافق مطلع کنند / نکاتی مهم درباره توافق وین

جار و جنجال در بحث تواق هسته ای از سوی جناحها در رسانه ها و شبکه های اجتماعی چه از سوی حامیان توافق و چه از سوی منتقدان آن  منجر به این خواهد شد که مردم چند روز مردم نسبت به مفاد و ماهیت حقیقی توافق غافل نگه شوند. به گزارش املش ما به نقل […]

جار و جنجال در بحث تواق هسته ای از سوی جناحها در رسانه ها و شبکه های اجتماعی چه از سوی حامیان توافق و چه از سوی منتقدان آن  منجر به این خواهد شد که مردم چند روز مردم نسبت به مفاد و ماهیت حقیقی توافق غافل نگه شوند.

توافق هسته ایبه گزارش املش ما به نقل از ماسال نیوز، توافق هسته ای وین در حالی ظهر امروز با مصاحبه خبری ظریف و موگرینی رسما اعلام شد که ذکر نکاتی چند درباره این توافق برای رسانه ها و فعالان در شبکه های اجتماعی ضروری است:

۱٫ رسانه ها وظیفه دارند در هرصورت از تیم مذاکره تشکر و قدردانی کنند.

۲٫ در صورت نقد توافق، باید به متن مشترک طرفین و محتویات آن توجه شود و از مسایل خارج از متن و نقد تیم مذاکره و دولت ترجیحا پرهیز گردد. در نقد توافق وین، باید تلاش کنیم اشخاص رو به چالش نکشیم.

۳٫ از تندروی و توهین و نشر حدسیات بی پایه و اخبار غیر معتبر باید پرهیز شود.

۴٫ اصول اساسی برای نقد توافق وین، خطوط قرمز اعلام شده از سوی رهبر انقلاب است.

۵٫ در نقد توافق وین باید از  مجادله های شخصی پرهیز شود اما به جد از نظرات کارشناسان امر استفاده گردد. به این شیوه می توانیم توافق هسته ای نمره بدهیم.

و در انتها، ایجاد جار و جنجال در بحث تواق هسته ای از سوی جناحها در رسانه ها و شبکه های اجتماعی چه از سوی حامیان توافق و چه از سوی منتقدان آن  منجر به این خواهد شد که مردم چند روز مردم نسبت به مفاد و ماهیت حقیقی توافق غافل نگه شوند اما در اثر این چشم بستن ها و مدح و ثناگویی های احتمالی سال ها باید تاوان یک توافق بد را بپردازیم.

برای مثال سال ۸۲ به خاطر توافقی بد با غرب بسته شد، نه تنها چیزی بهتر نشد بلکه پرونده هسته ای ایران به شورای امنیت رفت … بنابراین برای یک بار هم که شده احساسی نباشیم و برای چیزی که نخوانده ایم و از داده ها و ستانده های آن آگاهی نداریم جشن نگیریم….

و همچنین برای چیزی هم که نمی دانیم عزا نگیریم !!

درنهایت دقت کنید که متن مورد استناد و اصلی متن لاتینی هست که مشترکا منتشر شود و نه فکت شیت ایرانیها یا طرف مقابل.

ارسال دیدگاه

کسب درآمد