کد خبر: 57578

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۴/۲۴ - ۱۵:۲۶

۸۵۰ هزار بیمار سرطانی با تفاهم اولیه وین ۱۵ سال تحریم می شوند

سوخت مورد نیاز راکتور هسته ای تهران که داروی مورد نیاز ۸۵۰ هزار نفر از بیماران سرطانی را تولید می کند از غنی سازی ۲۰ درصد اورانیوم تأسیسات فردو تأمین می شد. به گزارش املش ما به نقل از  ماسال نیوز، در حالی در تفاهم اولیه وین مذاکره کنندگان ارشد هسته ای کشورمان محدودیت غنی […]

سوخت مورد نیاز راکتور هسته ای تهران که داروی مورد نیاز ۸۵۰ هزار نفر از بیماران سرطانی را تولید می کند از غنی سازی ۲۰ درصد اورانیوم تأسیسات فردو تأمین می شد.

کودک سرطانیبه گزارش املش ما به نقل از  ماسال نیوز، در حالی در تفاهم اولیه وین مذاکره کنندگان ارشد هسته ای کشورمان محدودیت غنی سازی ۳/۶۷ درصد را پذیرفته اند که سوخت مورد نیاز راکتور اتمی تهران از طریق غنی سازی ۲۰ درصد تأمین می شود و این راکتور تأمین کننده نیازهای دارویی ۸۵۰ هزار بیمار سرطانی می باشد.

در تفاهم وین ایران پذیرفته است که حداقل تا ۱۵ سال غنی سازی ۲۰ درصد و ۵ درصد انجام ندهد و در ازای آن در صورت نیاز سوخت مورد نیازش از طریق بازارهای بین المللی تأمین شود.

به این ترتیب، پیش بینی افزایش قیمت داروهای بیماران سرطانی امری محال نخواهد بود و از طرفی دیگر با توجه به بدعهدی های طرف مقابل احتمال عدم تأمین سوخت لازم نیز وجود دارد که خود مصیبتی دیگر خواهد بود.

چرا که در صورت از سرگیری غنی سازی ۲۰ درصد به لحاظ فنی تأمین سوخت لازم در مدت زمانی کوتاه امکان پذیر نیست.

از طرف دیگر اتمام تحریم ۱۵ ساله بیماران سرطانی در متن اقدام مشترک منوط به تأیید اقدامات صورت گرفته ایران توسط آژانس شده است که با توجه به سابقه گزارشات سیاسی این سازمان بین المللی احتمال عدم تأیید اقدامات بسیار فراوان خواهد بود.

غنی سازی ۲۰ درصد علاوه بر کاربرد در تولید داروهای سرطانی در آشکار کردن انسداد مجاری ادراری، درمان بیماری آلزایمر، تشخیص پرفشاری خون کلیوی، ۷٫ ارزیابی بیماران در جراحی کاروتید، انداره گیری عملکرد کلیوی،  آشکارسازی پس زدگی پیوند کلیه، آشکارسازی پیلونفریت، آشکار سازی زخمهای کلیه، آشکارسازی ضایعات ریوی در بیماری ایدز، وجود و نیز اندازه گیری سطح فعالیت باکتری عامل زخم معده و اثنی عشر،  پیدا کردن محل دقیق تومور، بیماری عروق کرونر و دهها مورد دیگر کابرد دارد که بیماران مبتلا به این بیماری ها را باید به فهرست تحریمی تفاهم اولیه وین افزود.

ارسال دیدگاه

کسب درآمد