کد خبر: 57575

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۴/۲۴ - ۱۵:۲۳

حجاب و عفاف سبب تحکیم خانواده ها است

حجت الاسلام محمود کشاورز گفت:عفاف و پاکدامنی از آشکارترین نشانه های زندگی و سلامت جامعه اسلامی است که از مهم ترین نمادهای تمایز آشکار میان جوامع اسلامی و غیراسلامی به شمار می رود. به گزارش املش ما حجت الاسلام محمود کشاورز در گفت و گو با رصدرودسر با اشاره به مسئله عفاف و حجاب اظهار […]

حجت الاسلام محمود کشاورز گفت:عفاف و پاکدامنی از آشکارترین نشانه های زندگی و سلامت جامعه اسلامی است که از مهم ترین نمادهای تمایز آشکار میان جوامع اسلامی و غیراسلامی به شمار می رود.

کشاورز امام جمعه چابکسربه گزارش املش ما حجت الاسلام محمود کشاورز در گفت و گو با رصدرودسر با اشاره به مسئله عفاف و حجاب اظهار کرد:حجاب در لغت به معنای پوشاندن و در اصطلاح پوشاندن تن با لباس است تا دیگران مورد تهییج قرار نگیرند.

وی عفت را پاکدامنی یک شخص خواند و افزود: عفاف و پاکدامنی از آشکارترین نشانه های زندگی و سلامت جامعه اسلامی است که از مهم ترین نمادهای تمایز آشکار میان جوامع اسلامی و غیراسلامی به شمار می رود.

امام جمعه چابکسر ترویج فرهنگ عفاف و حجاب را سبب تحکیم بنیان خانواده ها دانست و تصریح کرد: خانواده بویژه مادران نقش کلیدی در تربیت فرزندان با ارزش های دینی و مصون نگه داشتن آنها از آسیب های اجتماعی دارند.

وی با اشاره به اینکه اگر جامعه از حجاب و عفاف فاصله گیرد کانون گرم خانواده متلاشی می گردد، متذکر شد: امروزه غرب اسیر این جریان شده و آمار خودکشی و طلاق در این کشورها پنج برابر بیشتر از کشورهای اسلامی است.

کشاورز،حضرت زهرا(س) را الگوی کاملی برای تمام انسان های عالم خواند و گفت: همه بشریت می توانند با تاسی از سیره ایشان راه نجات و سعادت خود را طی کنند.

وی با اشاره به اینکه امروزه تهاجم فرهنگی غرب ارزش های اسلامی ما را نشانه گرفته است، یادآور شد: لازم است تا با معرفی الگوهای اسلامی به جامعه و ترویج و رعایت فرهنگ عفاف و حجاب جلوی تهاجمات غرب را گرفت./انتهای خبر

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد