کد خبر: 57555

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۴/۲۳ - ۱۵:۴۵

در جلسه شورای زکات مطرح شد؛جمع آوری ۱۲میلیون ریال زکات مستحبی در املش

اولین جلسه شورای زکات شهرستان املش در دفتر امام جمعه این شهرستان برگزار شد . به گزارش خبرنگار املش ما ، مسئول زکات شهرستان املش در اولین نشست اعضاء شورای زکات در سالجاری از جمع آوری ۱۲۰میلیون ریال زکات مستحبی از ابتدای سالجاری خبر داد. حجت الاسلام صفر علیپور افزود: از مبلغ جمع آوری شده […]

اولین جلسه شورای زکات شهرستان املش در دفتر امام جمعه این شهرستان برگزار شد .

امام جمعه املشبه گزارش خبرنگار املش ما ، مسئول زکات شهرستان املش در اولین نشست اعضاء شورای زکات در سالجاری از جمع آوری ۱۲۰میلیون ریال زکات مستحبی از ابتدای سالجاری خبر داد.

حجت الاسلام صفر علیپور افزود: از مبلغ جمع آوری شده ۵۰میلیون ریال در قالب وجه نقد و ۷۰ میلیون ریال در قالب چای خشک ، برنج و مرغ بوده است.

وی خاطرنشان کرد: ۸۵۰میلیون ریال زکات مستحبی در سال گذشته در املش جمع آوری شد و بین مستمندان توزیع گردید و همچنین ۲۳۵ اصله نهال در این راستا غرس شده است که بعد از ثمر رسیدن آن میوه های حاصله بین نیازمندان توزیع خواهد شد.

در ادامه این جلسه امام جمعه املش به اهمیت زکات در فرهنگ و معارف اسلامی اشاره نمود و گفت: در قرآن کریم ۳۱ آیه به امر زکات اشاره دارد ولی در خصوص خمس فقط یک آیه آمده است.

حجت الاسلام روحانی خاطرنشان کرد: زکات گرفتنی است و خمس دادنی که هم مسئولان و هم مردم در جمع آوری و پرداخت زکات مستحبی همت بیشتری باید داشته باشند تا نشانه های فقر و تنگدستی در جامعه هویدا نباشد.

وی از روحانیون خواست برای آگاه سازی و روشنگری آثار ناشی از پرداخت زکات بیشتر تبلیغ نمایند تا این فریضه در جامعه نهادینه گردد.

ارسال دیدگاه

کسب درآمد