کد خبر: 57271

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۴/۱۶ - ۲۱:۰۷

فرماندار املش: رودخانه‌های املش تبدیل به پیاده‌روی سنگ‌فرش شده است

فرماندار املش گفت: رودخانه‌های املش به دلیل کاهش بارندگی تبدیل به پیاده‌روی سنگ‌فرش شده است. به گزارش املش ما مهدی جعفری ظهر امروز در جلسه شورای عالی حفاظت از منابع آب گیلان با اشاره به اینکه شالیزارهای این شهرستان به طور سنتی آبخور است اظهار کرد: منابع آبی روی زمینی و زیر زمینی در املش […]

فرماندار املش گفت: رودخانه‌های املش به دلیل کاهش بارندگی تبدیل به پیاده‌روی سنگ‌فرش شده است.

مهدی جعفریبه گزارش املش ما مهدی جعفری ظهر امروز در جلسه شورای عالی حفاظت از منابع آب گیلان با اشاره به اینکه شالیزارهای این شهرستان به طور سنتی آبخور است اظهار کرد: منابع آبی روی زمینی و زیر زمینی در املش به شدت کاهش پیدا کرده است.

وی از خشک شدن سه حلقه چاه آب در املش خبر داد و افزود: رودخانه‌های املش به دلیل کاهش بارندگی تبدیل به پیاده‌روی سنگ‌فرش شده است.

جعفری با بیان اینکه اقدام‌های خوب پیش‌نشاء توسط سازمان جهاد کشاورزی در املش انجام شده است، تصریح کرد: ۶۰ درصد از شالیزارهای املش خوشه زده است.

فرماندار املش به وضعیت مناسب شالیزارها در این شهرستان اشاره کرد و یادآور شد: اگر شالیزارها را یک نوبت دیگر آبیاری کنیم مشکل شالیکاران برطرف می‌شود.

وی با اشاره به حفر سه حلقه چاه آب توسط سازمان جهاد کشاورزی گیلان در املش، بیان کرد: چاه‌های مذکور از آب مناسب برخوردار است و پمپ آبکشی توسط سازمان جهاد کشاورزی تهیه شده و نیاز است اداره برق با نصب ۱۰ تیر برق لازم را در اختیار شالیکاران بگذارد.

جعفری اختصاص اعتبارات مورد نیاز در برطرف کردن مشکل شالیکاران را تاثیرگذار دانست و اضافه کرد: نیازمند ۵۰۰ متر لوله برای آبیاری شالیزارها در املش هستیم.

*کاهش تنش آبی شالیزارها در تالش

فرماندار تالش نیز در جلسه مذکور به وجود تنش آبی در بعضی از مناطق این شهرستان اشاره کرد و گفت: با تلاش مدیران دستگاه‌های مربوطه تنش آبی در شالیزارها به کمترین حد رسیده است.

علی فتح‌اللهی همراهی نکردن شالیکاران با مسئولان را از مشکلات خواند و تصریح کرد: همکاری کشاورزان در مدیریت مصرف آب کشاورزی مؤثر است.

وی با اشاره به اینکه در شالیزارهای تالش خشکی نداریم، خاطرنشان کرد: سال گذشته در تمام بخش‌های تالش مشکل آبیاری شالیزارها را داشتیم اما با اختصاص اعتبارات مورد نیاز مشکلات برطرف شده است.

فتح‌اللهی از کاهش ۵۰ درصدی مشکل شالیکاران در بخش مرکزی تالش در سال جاری خبر داد و بیان کرد: در سه بخش دیگر تالش مشکل آبیاری شالیزارها را نداریم./فارس

 

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد