کد خبر: 57245

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۴/۱۳ - ۱۵:۵۲

برداشت گندم در روستاهای املش همچنان به شیوه سنتی انجام می‌شود

مدیرجهاد کشاورزی املش گفت: برداشت گندم در روستاهای املش همچنان به شیوه سنتی انجام می‌شود. به گزارش املش ما مسعود‌ امیربنده‌ای اظهار داشت: با پایان یافتن برداشت جو در ییلاقات بخش رانکوه این شهرستان، هادی عاشوری اولین گندم کار ساکن روستای لرود از روستاهای ییلاقی بخش رانکوه این شهرستان برداشت گندم رقم محلی را از […]

مدیرجهاد کشاورزی املش گفت: برداشت گندم در روستاهای املش همچنان به شیوه سنتی انجام می‌شود.

برداشت گندم در املشبه گزارش املش ما مسعود‌ امیربنده‌ای اظهار داشت: با پایان یافتن برداشت جو در ییلاقات بخش رانکوه این شهرستان، هادی عاشوری اولین گندم کار ساکن روستای لرود از روستاهای ییلاقی بخش رانکوه این شهرستان برداشت گندم رقم محلی را از یک هکتار از مزرعه گندم شخصی خویش آغاز کرد.

وی گفت: پیش بینی می‌شود ۷۵۰ بهره بردار محصول گندم این شهرستان از ۱۵۰۰ هکتار از مزارع گندم در مناطق ییلاقی بخش رانکوه تا اواخرماه جاری از هرهکتار ۹۰۰کیلوگرم و درمجموع ۱۳۵۰ تن گندم به ارزش ۱۵ میلیارد و۵۲۵ میلیون ریال گندم درشهرستان املش برداشت نمایند که نسبت به سال گذشته وضعیت بهتری رانشان می‌دهد.

امیر بنده‌ای گفت: ملکوت، لرود، مربو، موسی‌کلایه و بویه مهمترین روستاهای تولیدکننده گندم درشهرستان املش هستند که برداشت‌گندم هنوز در این روستاها به شیوه سنتی انجام می‌شود.

وی خبر داد: بسته‌بندی کاه در این مزارع به شیوه مکانیزه صورت می‌گیرد و از دانه‌های گندم پس از تبدیل به آرد به صورت خود مصرفی برای تهیه نان و از کاه آن برای تأمین آذوقه دام در فصول سردسال استفاده می‌شود.

۱۳۰۰ خانوار در ۳۴ روستای دو دهستان کجید و سمام مناطق ییلاقی بخش رانکوه شهرستان املش سکونت دارند./تسنیم

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد