کد خبر: 57205

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۴/۰۷ - ۱۶:۰۲

آتش زدن زباله ها معضل این روزهای اهالی کیازنیک املش

 زباله ها و دفن آن در استان گیلان معضلی شده برای ساکنین این استان که گهگاهی مسئولین محیط زیست را وا می دارد تا بدنبال رفع آن تفکر کنند.

زباله های رودخانه کیازنیکبه گزارش خبرنگار املش ما ، شهرستان سرسبز املش که بهشت گیلان نام گرفته است  معضل زباله از دیر باز اهالی این شهرستان را می آزارد.

از سال ۱۳۳۵ یعنی سال تاسیس شهرداری در املش، حاشیه رودخانه  شلمانرود در منطقه کیازنیک محل دفن زباله های این شهر بوده  و امروزه مقدارش به حدود ۲۰ تن زباله در روز میرسد و به دلایلی نامعلوم آتش زدن تنها راه برای امحای آن گشته است.

گرمای هوا و آتش زدن زباله های حاشیه رودخانه کیازنیک این روزها برمعضل زباله بویژه اهالی کیازنیک و میان محله افزونی بخشیده تا جایی که دود سفید رنگی غروب ها برفراز شهر املش دیده می شود.

محمود یکی از ساکنین کیازنیک درباره بوی نامطبوعی که از آتش زدن زباله ها در فضای شهر می پیچد، می گوید : تعفن زباله ها و رطوبت هوا فقط موجب سرد درد برای خانواده های منطقه شده است و هرچه قدر شکایت و پیگیری پیش مسئولین نموده ایم فقط از آن سر باز زده اند.

مرضیه هم در گفتگو با خبرنگار ما عدم دفن صحیح  زباله ها را موجب انتقال بیماری های عفونی توسط حیوانات موذی و همچنین آلودگی منازل ساکنین منطقه بیان داشت و گفت : سال گذشته خانه ها پر از سوسک شده بود .

چندسال پیش که تعدادی جوان املشی  تفکیک زباله را درشهر راه اندازی نموده بودند ، قسمت اعظمی از مبحث زباله های خانگی حل شده بود ولی از زمانی که شورای جدید و شهردار جدید (پورقربان) آمدند ، تفکیک زباله به مجموعه شهرداری سپرده شد و مبحث تفکیک زباله کمرنگ شد.
حال باید دید مدعیان حمایت از محیط زیست در مقابل اینگونه ناملایمت ها چه برخوردی خواهند داشت.

دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 0

کل نظرات :1

  • رضا - املش

    تاریخ : ۷ - تیر - ۱۳۹۴

    با استعفا و رفتن شهردار انتظار می رود وضعیت حمل و جمع آوری و دپوی زباله های شهرستان روز به روز بدتر شود محیط زیست و دیگر مسئولین مربوطه هم فقط نظاره گرند و مردم صبور منطقه کیازنیک هم صابر ….


    پاسخ

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد