کد خبر: 57085

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۴/۰۳ - ۹:۳۲

نخستین خوشه های برنج گیلان در شالیزار کشاورز املشی به بار نشست

اولین خوشه های برنج شالیزار حجت مزدوری کشاورز املشی برای چندمین سال متوالی پیش از دیگر شالیکاران گیلانی به بار نشست. به گزارش خبرنگار املش ما حجت مزدوری کشاورز روستای نرکه املش که در فروردین ماه  نشاء برنج را به شیوه سنتی در مزارع شالیزاری خود انجام داده بود ، برای چندمین سال متوالی توانست […]

اولین خوشه های برنج شالیزار حجت مزدوری کشاورز املشی برای چندمین سال متوالی پیش از دیگر شالیکاران گیلانی به بار نشست.

حجت مزدوری خوشه برنجبه گزارش خبرنگار املش ما حجت مزدوری کشاورز روستای نرکه املش که در فروردین ماه  نشاء برنج را به شیوه سنتی در مزارع شالیزاری خود انجام داده بود ، برای چندمین سال متوالی توانست پیش از دیگر شالیکاران گیلانی رکورد دار نخستین خوشه های برنج گیلان باشد.

این شالیکار املشی ۲۳ فرودین ماه امسال در شالیزار خود برنج هاشمی کشت نمود و همانند سالهای گذشته نخستین خوشه های برنج را در مزرعه اش رویت نمود.

مزدوری در این خصوص گفت: برنامه ریزی در استفاده از آب و تغییر زمان جهت آماده سازی شالیزارها  مهمترین عامل در استحصال برنج  است و اگر شالیکاران در زمستان کار شخم زمین های کشاورزی را زودتر آغاز نمایند در تیرماه و کم آبی مشکلی نخواهند داشت.

این شالیکار املشی که ۱۴ سال است پیش از همه شالیکاران کار نشاء شالیزار خود را آغاز می کند اولین درو برنج را نیز به نام خود ثبت نموده است.

شهرستان املش ، سه هزار و۵۰۰ هکتار شالیزار دارد که سالانه ۱۵ هزار تن شلتوک از این مزارع به دست می آید.

 

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد