کد خبر: 57056

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۴/۰۲ - ۷:۳۶

دادستان رشت: مسئولان تحمل خود را بالا برده و سریعا دست به شکایت از رسانه ها نزنند/ جزئیات احکام اعضای شورای سابق رشت+ اسامی

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی رشت گفت: مسئولان باید آستانه تحمل خود را بالا برده و سریعا دست به شکایت از رسانه ها نزنند. کسی که مسئولیتی می گیرد نباید نسبت به هرگونه انتقادی واکنش نشان دهد. به گزارش املش ما به نقل از  ۸دی نیوز، حجت الاسلام و المسلمین علی مصطفوی نیا صبح امروز(دوشنبه) […]

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی رشت گفت: مسئولان باید آستانه تحمل خود را بالا برده و سریعا دست به شکایت از رسانه ها نزنند. کسی که مسئولیتی می گیرد نباید نسبت به هرگونه انتقادی واکنش نشان دهد.

به گزارش املش ما به نقل از  ۸دی نیوز، حجت الاسلام و المسلمین علی مصطفوی نیا صبح امروز(دوشنبه) در نشستی با خبرنگاران با بیان اینکه رسانه ها بازوان اصلی و رابط مهمی بین مردم و مسئولان هستند، اظهار کرد: مردم ایران انتظار دارند دستگاه های قضایی با ناهنجاری های جامعه به شدت برخورد کنند، ولی اگر این قضیه را رسانه ها درست بازگو نکنند جلوه خوبی در ذهن مردم نخواهد داشت.

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی رشت با اشاره به قضیه شورای شهر قبل رشت خاطرنشان کرد: فضا آن زمان به گونه ای رسانه ای می شد که گویی دستگاه قضایی تمایلی به اجرای حکم و برخورد ندارد.

حجت الاسلام مصطفوی نیا افزود: دو نفر از این اعضای شورای شهر از خرداد ماه سالجاری در زندان هستند و نفر سوم هم پیگیر بازداشت و مجازاتش هستیم.

وی به جزئیات احکام آن ۳ نفر اشاره کرد و با ذکر نام آنان تصریح کرد: آقای محمود مباحی به ۷ سال زندان و ۲۰ ضربه شلاق و یک میلیارد و سیصد میلیون تومان و آقای محمد رضا قاسمی نیز به ۵ سال حبس و ۲۰ ضربه شلاق و سیصد میلیون تومان جزای نقدی محکوم شدند که اکنون تحمل کیفر می کنند.

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی رشت همچنین افزود: نفر سوم آن محکومان نیز آقای غلامرضا هاتفی است که به ۱۰ سال حبس محکوم گردیده و هم اکنون نیز متواری شده و قانون به دنبال دستگیری وی می باشد.

حجت الاسلام مصطفوی نیا در ادامه از یک حکم دیگر خبر داد و گفت: مهرزاد علیزاده مدیر کل قبلی تعاون روستایی به اتهام رشوه به ۳ سال حبس محکوم شده است.

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی رشت اشاره ای به جرایم مطبوعاتی و دادگاه رفتن رسانه ها کرد و تأکید نمود: مسئولان باید آستانه تحمل خود را بالا برده و سریعا دست به شکایت از رسانه ها نزنند. وقتی کسی مسئولیتی می گیرد نباید نسبت به هرگونه انتقادی واکنش نشان دهد.

وی با اشاره به اینکه انتقاد ها باید در چارچوب قانون باشد، تصریح کرد: مسئولین بدانند که اگر تا دیروز با یک انتقاد کوچکی برآشفته می شدند، امروز که در یک جایگاه قانونی قرار گرفته اند باید سعه صدر بیشتری داشته باشند.

حجت الاسلام مصطفوی نیا ضمن دفاع از حقوق رسانه ها با بیان اینکه خبرنگاران نباید با آبروی مسئولین بازی کنند، خاطرنشان کرد: اگر انتقادی بر کار مسئولین دارید مثلا می توانید اینطور بگویید که آقای نماینده، شما که در دوران تبلیغات و برای رأی گرفتن از مردم وعده ها و حرف های قشنگی می زدید امروز چرا اثری از آنها در شما دیده نمی شود.

ارسال دیدگاه

کسب درآمد