کد خبر: 57020

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۳/۳۱ - ۱۵:۲۸

امام جمعه املش: مردم ایران همچنان شهدا را چراغ راه هدایت خودمی دانند

امام جمعه املش گفت: مردم وفادار و فهیم ایران اسلامی برغم گذشت سال ها از دوران دفاع مقدس همچنان برای شهدای خویش ارزش قائلند و آنها را چراغ راه هدایت خود می دانند. به گزارش املش ما حجت الاسلام والمسلمین تقی روحانی عصر شبنه در آیین رونمایی یادمان شهدای گمنام که در پارک گلستان این […]

امام جمعه املش گفت: مردم وفادار و فهیم ایران اسلامی برغم گذشت سال ها از دوران دفاع مقدس همچنان برای شهدای خویش ارزش قائلند و آنها را چراغ راه هدایت خود می دانند.

امام جمعه املش در افتتاح یادمان شهدای گمنامبه گزارش املش ما حجت الاسلام والمسلمین تقی روحانی عصر شبنه در آیین رونمایی یادمان شهدای گمنام که در پارک گلستان این شهر

برگزار شد، افزود: وجود شهدای گمنام برای مردم این شهرستان مایه برکت، پرنوری، ماندگاری و ارزشمندی است.

وی بیان کرد: یکی از ماندگارترین، فرهنگی ترین روزهای مردم املش بی گمان پس از پیروزی انقلاب حضور باشکوه و مسوولانه آنان در تشییع پیکر پاک دو شهیدگمنام در سی ام مرداد پارسال بود که نشان از وظیفه شناسی مردم و ارزشمندی شهدای گرانقدر در نزد مردم حکایت دارد.

وی گفت: مسوولان هر شهرستانی که مزار شهید گمنامی در منطقه آنهاست باید کارهای فرهنگی خود را باید به این مکان های بسیار معنوی سوق دهند تا عامه مردم با شرکت در این برنامه ها از برکات وجودی شهدای گمنام بهره مند شوند؛ چون باید پیوسته فرهنگ ایثار و شهادت در این کشور اسلامی تروج شود.

حجت الاسلام روحانی در بخشی دیگر از سخنان خویش با تقدیر از عملکرد شهردار املش در انجام عمران و آبادانی این شهر اضافه کرد: خدمات ارزنده و شایسته دوران ایشان برای مردم این شهر ماندگار و الگو خواهد بود.

شهردار شهرستان املش نیز در این مراسم گفت: یادمان شهدای گمنام املش طی سه ماه با۸۰۰میلیون ریال اعتبار از منابع داخلی تکمیل و آماده افتتاح شد.

حسن پورقربان گفت: املش دارای ظرفیت های زیادی برای توسعه است که باید با برنامه ریزی های دقیق با استفاده از قابلیت های کنونی در شکوفایی این شهرستان قدم برداشت.

وی عملکرد مالی ۱۹ماه حضورش در املش را تعمیر و بازسازی ساختمان شهردای املش، احداث میادین، هدایت آب های سطحی، آسفالت معابر، ساماندهی آرامستان املش، بازگشایی بعضی از خیابان ها و…بیان کرد.

پور قربان خاطرنشان کرد: یکی از موانع و مشکلات عمران و توسعه شهری املش محدوده ای است که میراث فرهنگی برای ساخت و ساز در آن نقاط محدودیت هایی را قائل شده که باید با نشست های کارشناسی با این سازمان این مشکل حل شود.

وی با اشاره به ویژگی های شاخص شهرستان املش افزود: اگر برای منطقه تابستان نشین، تالاب زربیجار املش و دیگر مناطق گردشگری به خوبی کار شود و مسوولان نیز برای رونق این نقاط برنامه های مشخصی را تصویب و اجرایی کنند بیشترین گردشگران و میهمانان را جذب خود خواهد کرد که برای رونق شهرستان و کسب و کار مردم مفید است.

پورقربان در ادامه اضافه کرد: به هنگام پذیرش مسوولیت شهرداری املش، بودجه این نهاد با دو هفت دهم میلیارد تومان به تصویب رسید که به طول کامل محقق شد؛ در سال ۹۳ این رقم نیز به چهار و نیم میلیارد تومان رسید که آن هم انجام گرفت و برای امسال بودجه این شهر هفت میلیارد و ۵۰میلیون تومان بسته شده که در سه ماه اول سال نصف آن محقق شده است.

در مراسم رونمایی و افتتاح یادمان شهدای گمنام املش مسوولان محلی و خانواده های شهدای املش حضور داشتند.

تاکنون ۱۱۵ شهید گمنام در مناطق مختلف گیلان خاکسپاری شده اند.

استان گیلان قریب هشت هزار شهید در دوران پرافتخار دفاع مقدس تقدیم نظام اسلامی کرده است.

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد