کد خبر: 56953

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۳/۲۸ - ۹:۱۹

حرمت ماه رمضان را حفظ کنیم

ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان در اطلاعیه ماه رمضان خود آورده است: افرادی که به هر دلیلی قادر به روزه گرفتن نیستند از روزه خواری در ملاء عام خودداری کرده و حرمت این ماه را نگه دارند. به گزارش املش ما به نقل از ستاد امر به معروف و نهی از […]

ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان در اطلاعیه ماه رمضان خود آورده است: افرادی که به هر دلیلی قادر به روزه گرفتن نیستند از روزه خواری در ملاء عام خودداری کرده و حرمت این ماه را نگه دارند.

امر به معروفبه گزارش املش ما به نقل از ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان، در اطلاعیه ماه رمضان این ستاد آمده است:‌ رمضان ماه ضیافت الهی، ماه رحمت، برکت و آمرزش و غفران الهی است. رمضان ماه نورانیت دل و صفای باطن و ماه نزول قرآن و گشوده شدن درها به رحمت الهی و ماه شادی و شعف مومنان و تزکیه نفس و زدودن زنگارهاو غبارهای بردل نشسته است

سروش غیب همه مومنان و صالحان را بر بهره مندی از این خوان پرنعمت الهی فرا می‌خواند و انوار قدسیه الهی دل مشتاقان را جلا می‌دهد و ار نفحه خوش عند ربهم ریزقون روزی می‌دهد.

ضمن تبریک فرا رسیدن ماه پربرکت رمضان به همه مردم ولایتمدار و مومن و متدین استان گیلان و آرزوی توفیق در بندگی و عبودیت و بهره مندی از فیوضات این ماه به ویژه لیالی قدر و قبولی طاعات و بندگی حسب وظیفه مطالبی را باستحضار می‌رسانیم.

افرادی که به هر دلیلی قادر به روزه گرفتن نیستند از روزه خواری در ملاء عام خودداری کرده و حرمت این ماه را نگه دارند، با روزه دارای همراهی کنند و به آنها احترام بگذارند و حرمت ماه رمضان را نگه دارند.

گرچه اسلام، مسافران و بیماران را از روزه معاف کرده لکن باید تمام کسانی که عذری دارند از خوردن و آشامیدن و استعمال دخانیات در ملاء عام خودداری کرده و مسافران از صرف غذا در فضای بیرونی رستوران‌ها و کنار جاده‌ها و تفرجگاه‌ها پرهیز کنند.. در ماه رمضان جوانمردی پیشه کرده، حرمت شکنی نکنید و علنی روزه خواری نکنید.

متصدیان هتل‌ها، مهمان پذیرها، رستوران‌های بین راهی که مجوز ارائه سرویس را از مراجع مربوط دریافت می‌کنند باید با حفظ حریم‌ها و رعایت شئون اسلامی و پوشش فضای خود به مسافران ارائه خدمت کنند.

سایر رستوران‌ها و مراکز ارائه خوردنی‌ها و نوشیدنی‌ها از اذان صبح تا زمان افطار حق پذیرایی از مشتریان را ندارند و باید از هرگونه سرویس خودداری کنند.

در ادامه این اطلاعیه آمده است:یکی از جهات معنوی این ماه مبارک رعایت عفاف و حجاب و دوری از ناهنجاری‌ها است لذا از بانوان تقاضامندیم ضمن رعایت فضای معنوی حاکم بر جامعه، اخلاق و پوشش اسلامی را رعایت کنند.

روزه داران مطیع پروندگار با تحمل گرسنگی و تشنگی طاقت فرسا و پرهیز از هوای نفسانی، صاحبان اراده و همت بلند هستند، اگر روزه دار نیستی حداقل می‌توانی همراهی کنی. برای عقاید دیگران حرمت قائل شوید و به حقوق شهروندان روزه دار احترام بگذارید و در عبادت دیگران شریک شوید.

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد