کد خبر: 56899

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۳/۲۶ - ۱۵:۵۴

نارضایتی مردم از ارائه خدمات/ بیمارستان رازی واقعا راضی کننده است!

چند روزی بود که به عملکرد خوب و کم نظیر وزارت بهداشت با مدیریت آقای هاشمی می اندیشیدیم و تصمیم گرفتیم به ایشان کمک نماییم تا مشکلات را پیگیری نمایند و سریعتر به اهداف مثبت در این وزارتخانه دست یابند . به گزارش  املش ما به نقل از ۸دی نیوز، چند روزی بود که به […]

چند روزی بود که به عملکرد خوب و کم نظیر وزارت بهداشت با مدیریت آقای هاشمی می اندیشیدیم و تصمیم گرفتیم به ایشان کمک نماییم تا مشکلات را پیگیری نمایند و سریعتر به اهداف مثبت در این وزارتخانه دست یابند .

به گزارش  املش ما به نقل از ۸دی نیوز، چند روزی بود که به عملکرد خوب و کم نظیر وزارت بهداشت با مدیریت آقای هاشمی می اندیشیدیم و تصمیم گرفتیم به ایشان کمک نماییم تا مشکلات را پیگیری نمایند و سریعتر به اهداف مثبت در این وزارتخانه دست یابند.
برحسب اتفاق و برای ملاقات به بیمارستان رازی شهر رشت سری زدیم این بیمارستان واقع در خیابان رازی شهر رشت است و در راستای آموزشی و درمانی زوابسته به دانشگاه علوم پزشکی گیلان با ۲۰۴ تخت ثابت که در سال ۱۳۳۲ شمسی تاسیس گردیده است فعالیت می کند ظاهرش بسیار تمیز بود اما وقتی به پای درد دل های همراهان و بیماران نشستیم عمق فاجعه را دیدم.
اورژانس این بیمارستان به شدت پر بود و بیماران در قسمت های مختلف به طرز نامناسبی بسر میبردند و برخود لازم دانستم از همراهان سوالاتی داشته باشیم.
م.ص یکی از همراهان بیماران بخش اورژانس بود که میگفت مدتی است بیمارم در این بخش بستری است اما حتی مشکلش را نمی دانم چیست و فقط پرستاران برای تزریق و تعویض دارو و سرم به اینجا سر می زنند و پزشکان هر سه روز یکبار می آیند که جای تاسف است .
به بخش های دیگر مراجعه کردیم، بخش‌های ارولوژی-داخلی ریه ـ داخلی کبد و گوارش ـ داخلی کلیه (نفرولوژی)-عفونی -پیوند کلیه -پوست-ICU که آنجا نیز بیماران و همراهان زیادی را دیدیم که ۲۰ تا ۳۰ روز و حتی یک ماه و نیم بستری بودند و از عدم سرکشی بموقع پزشکان ، عدم نظافت و رسیدگی بیماران از سوی خدمات و کمبود نیروی خدماتی گلایه داشتند.
ز.م یکی از همراهان بیمار بود که در یکی از همین بخش ها با بیمارش بسر میبرد و میگفت بیمارم از زمانیکه به اینجا آمده است با غذاهایی که می دهند و با رسیدگی نامناسب بیمارستان بشدت ضعیف و ناتوان شده است و بیماریش بیشتر شده است که از مسئولین می خواهیم بیشتر رسیدگی نمایند.
بیمار این بیمارستان به نام محمد می گفت از عملکرد آقای هاشمی بسیار خرسند بودم اما از زمانیکه کارم به بیمارستان کشیده شده از مدیریت و عملکرد همه ی مسئولین ناامید شده ام زیرا تمامی افراد حق حیات دارند و اگر مسئولین رسیدگی ننمایند و امکانات و خدمات ارائه ندهند دیگر چیزی از مردم باقی نمی ماند
از دیگر بیماران این بیمارستان گفت من جوانم اما وضع مالی خوبی ندارم پدرم کارگر است و مجبوریم در بیمارستان دولتی درمان شوم اما این عادلانه نیست که بین بیمارستان خصوصی و دولتی آنقدر تمایز و بی عدالتی باشد ! خدمات رسانی به بیماران از سوی خدماتی ها جزء لاینفک و اصول اولیه ی یک بیمارستان است که این بیمارستان فاقد آن است!

آقای برزیگر وظیفه خدمات و پرستاران بیمارستانها چیست و چرا بیمار با کمی مشکل در برخی بیمارستانها به جسد متحرک تبدیل می شود؟
منتظر پاسخ ریاست بیمارستان شهر رشت هستیم.
چندی پیش دکتر سید حسن هاشمی در نخستین یادداشتش خطاب به مردم ایران، چنین نوشت: ورود به مجموعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و پیگیری مطالبات، نیازها و دغدغه های ملی با هدف ارتقای سلامت، نشاط، امید به آینده و رسیدن به جامعه ای با چشم انداز روشن در عرصه های ملی و بین المللی، نقطه عطفی در زندگی شخصی و حرفه ای من محسوب می شود.
حال نکته ی اهمیت اینجاست آقای هاشمی رسانه ها بارها از سوی جنابعالی بازوهای توانمند و تاثیرگذار وزارتخانه تلقی شده اند پس اولویت های اولیه بیمارستان های دولتی را بررسی بفرمایید تا مردم از بی عدالتی در این سیستم نرنجند .

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد