کد خبر: 56868

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۳/۲۵ - ۱۹:۳۳

رهبری املشی: نبود منابع، توجیهی برای عدم ارایه وام‌ازدواج نیست

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با انتقاد از عملکرد بانک‌ها در ارایه تسهیلات وام ازدواج، گفت:‌ به طور حتم با ادامه چنین روندی مجلس وارد عمل شده و اقدام ضربتی را برای مکلف کردن بانک‌ها به ارایه وام ازدواج جوانان به کار می‌گیرد. به گزارش املش ما محمد مهدی رهبری املشی با انتقاد […]

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با انتقاد از عملکرد بانک‌ها در ارایه تسهیلات وام ازدواج، گفت:‌ به طور حتم با ادامه چنین روندی مجلس وارد عمل شده و اقدام ضربتی را برای مکلف کردن بانک‌ها به ارایه وام ازدواج جوانان به کار می‌گیرد.

رهبری املشیبه گزارش املش ما محمد مهدی رهبری املشی با انتقاد از عملکرد بانک‌ها در ارایه تسهیلات وام ازدواج به جوانان،‌ افزود: اغلب بانک‌ها زیر بار ارایه وام ازدواج نمی‌روند در حالی که مجلس، دولت را مکلف به ارایه وام ازدواج کرده اما بازهم چنین خدمتی از سوی بانک‌ها انجام نمی‌شود.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: مجلس از بانک مرکزی درخواست کرده تا به بانک‌هایی که در ارایه تسهیلات وام ازدواج مقاومت می‌کنند تذکر و اخطار دهد چراکه مقام معظم رهبری نیز بارها توصیه کرده‌اند که در این زمینه بیشتر توجه شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد:‌ برخی از بانک‌هایی که به ارایه وام ازدواج می‌پردازند به دلیل پیچ و خم‌های اداری در ارایه چنین تسهیلاتی،‌ جوانان را بی‌انگیزه کرده به گونه‌ای که آنها قید دریافت وام را می‌زنند.

وی یادآور شد:‌ باید بانک‌ مرکزی و وزارت اقتصاد وامور دارایی نظارت خود را بر عملکرد بانک‌ها افزایش دهند، در این زمینه اعضای کمیسیون برنامه وبودجه مجلس نیز به دنبال ارایه وام ازدواج به جوانان هستند بر این اساس جلسات متعددی را نیز با مسئولان مربوطه برای پیگیری این موضوع برگزار کردند.

رهبری املشی با انتقاد از کم‌کاری برخی بانک‌ها در ارایه وام ازدواج، تاکید کرد: به طور حتم با ادامه چنین روندی مجلس وارد عمل شده و اقدام ضربتی را برای مکلف کردن بانک‌ها به ارایه وام ازدواج جوانان در دستور کار قرار خواهد داد چراکه امروزه جوانان زیادی به نمایندگان مراجعه کرده و نسبت به عدم ارایه وام ازدواج گلایه‌مند هستند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، گفت:‌ اگرچه منابع بانک‌ها نیز محدود است اما این محدودیت منابع مانعی برای عدم ارایه این تسهیلات نیست؛ امروزه بیش از ۸۰ هزار میلیارد تومان معوقات بانکی وجود دارد که باید این معوقات به بانک برگردانده شود تا دست بانک‌ها نیز برای ارایه تسهیلات باز شود در این میان بانک‌ها باید انگیزه لازم را برای ارایه این تسهیلات داشته باشند.

منبع:  خانه ملت

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد