کد خبر: 56856

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۳/۲۵ - ۱۱:۰۲

گزارشی از کسادی بازار این روزهای املش /مردمی که برای خرج خانه منتظر واریز یارانه اند

یارانه خردادماه با تاخیر چند روزه قراراست ساعت ۲۴ امشب (۲۵ خرداد ماه) واریز شود ، یارانه ای که بازار نیز تحت تاثیر آن قرار گرفته است و این روزها کساتی به خود می بیند. به گزارش خبرنگار املش ما ، خلوتی بازار و کسادی آن داد همه کسبه را درآورده تا جایی که برخی […]

یارانه خردادماه با تاخیر چند روزه قراراست ساعت ۲۴ امشب (۲۵ خرداد ماه) واریز شود ، یارانه ای که بازار نیز تحت تاثیر آن قرار گرفته است و این روزها کساتی به خود می بیند.

پولبه گزارش خبرنگار املش ما ، خلوتی بازار و کسادی آن داد همه کسبه را درآورده تا جایی که برخی می گویند حتی هزینه برق دکان شان را نمی توانند دربیاورند چه برسد خرید نان خانه !

در برخی از روستاهای شهرستان املش حتی روستائیان  نان خود را نسیه می خرند و بقول شاطر نانوایی منتظر واریز یارانه اند تا پول نانوایی را تسویه کنند.

بازار هفتگی سه شنبه هفته  پیش که خیلی از اهالی شهرستان برای خرید های هفتگی شان به آنجا می آیند رمقی نداشت و کسبه نگران وضع موجود بودند.

وقتی پای صحبت با همشهریان می نشینی ، همه شان گلایه می کنند و می گویند: وعده های مسئولین پس کی عملی می شود ، کجا شرایط اقتصادی بهتر شده است که رئیس جمهور  رشد مثبت اقتصادی جامعه را اعلام می کند!

یکی از رانندگان مسیر خطی پای درد دلش را باز میکند و می گوید چند سال پیش بابت کلاهبرداری که از من شد مجبور شدم تمام خانه و زندگی ام را بفروشم ، دخترم دانشجوی دانشگاه آزاد است و هزینه های آن کمرم را شکسته ! آنها به یک طرف هزینه زندگی ام را مجبورم با مسافرکشی دربیاورم …

او می گفت : بنزین که تک نرخه شد ، اوضاع زندگی بدتر شده است بخدا نمیتوانیم حتی در ماه یک وعده گوشت در غذا ببنیم …

به یاد حرف های پیرمردی افتادم که در سفر استاندار که اول سال به گیلان آمده بود، جلوی فرمانداری نشسته بود و خطاب به نماینده شهرستان می گفت: پول نان ۱۰۰۰ تومانی را ندارم ، آرد  بدهید تا بتوانم حداقل نان خانه را خودم پخت کنم …/ که خدا را شکر با پیگیری ها شنیدم مشکل آردش حل شده است.

ولی آقای رئیس جمهور زیر پوست این شهر خبر دیگریست، لطفا نگاهی عمیق بیاندازید… این مردمان نیاز به توافق با غرب ندارند که رفع تحریم ها مشکل آب خوردنشان را حل کند…

دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 0

کل نظرات :1

  • املشی

    تاریخ : ۲۵ - خرداد - ۱۳۹۴

    تحریمیم میفهمی
    تحریم!!!!!!!؟؟؟؟؟


    پاسخ

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد