کد خبر: 56816

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۳/۲۴ - ۱۵:۵۰

برگزاری مراسم عروسی کاملا سنتی در شاندرمن + تصاویر

زوج جوان شاندرمنی جشن عروسی خود را به دور از تجملات و چشم و هم چشمی با برپایی جشن عروسی بر اساس آداب و سنن کهن تالشی برگزار کردند. به گزارش  املش ما  به نقل از ماسال نیوز، با همکاری اداره ورزش و جوانان و هیئت سوارکاری شهرستان ماسال و در راستای دوری از تجملات […]

زوج جوان شاندرمنی جشن عروسی خود را به دور از تجملات و چشم و هم چشمی با برپایی جشن عروسی بر اساس آداب و سنن کهن تالشی برگزار کردند.

به گزارش  املش ما  به نقل از ماسال نیوز، با همکاری اداره ورزش و جوانان و هیئت سوارکاری شهرستان ماسال و در راستای دوری از تجملات جشن های عروسی امروزی و مقابله با تهاجم فرهنگ بیگانه، زوج و جوان شاندرمنی در روستای سیاهمرد مراسم عروسی خود را مطابق با آداب و سنن قدیم تالشی برگزار کردند.

جشن عروسی ماسال

محمد عبدی رییس هیئت سوارکاری شهرستان ماسال در حاشیه این مراسم، با تاکید بر لزوم احیای فرهنگ های بومی محلی در جهت مقابله با فرهنگ بیگانه و رواج تجمل گرایی در عروسی های امروزی افزود: از آنجایی که اسب در حوزه های مختلف فرهنگی و اقتصادی زندگی گذشته مردم منطقه نقش به سزایی داشته است  در این جشن به جای استفاده از ماشین عروس از کالسکه و اسب استفاده شد و سوارکاران ماسالی و شاندرمنی نیز کاسکه این زوج  جوان را همراهی کردند.

جشن عروسی ماسال1

عبدی استفاده از نمادهای فرهنگ تالشی از قبیل موسیقی سنتی، لباس های محلی ، حمل مجمه توسط زنان روستایی و شلیک تفنگ را از دیگر نکات جالب این عروسی سنتی عنوان کرد و خاطر نشان کرد: با برپایی چنین جشن هایی می توان ضمن ایجاد نشاط و شادی در جامعه، الگوی مناسبی از جشن عروسی منطبق با فرهنگ و آداب و رسوم بومی را به جوانان عرضه کرد.

جشن عروسی ماسال2

قابل ذکر است از دیدگاه کارشناسان اجتماعی، افزایش غیر منطقی هزینه های مراسم عروسی ناشی از تجملات و  چشم و هم چشمی ها یکی از جدی ترین عوامل کاهش میزان ازدواج در کشورمان محسوب می شود.

ارسال دیدگاه

کسب درآمد