کد خبر: 56687

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۳/۲۰ - ۱۸:۰۳

نامزد جمهوریخواه: اولین کارم در ریاست جمهوری، پاره کردن توافق با ایران است

«ریک پری» فرماندار سابق تگزاس و نامزد جمهوریخواه انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا گفت «اگر رئیس‌جمهور شوم، اولین کارم پاره کردن توافق هسته‌ای خواهد بود». به گزارش املش ما  به نقل از فارس، یک نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ضمن رد مذاکرات هسته ای ایران و ۵+۱ تاکید کرد که اولین کارش در صورت رئیس جمهور شدن، […]

«ریک پری» فرماندار سابق تگزاس و نامزد جمهوریخواه انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا گفت «اگر رئیس‌جمهور شوم، اولین کارم پاره کردن توافق هسته‌ای خواهد بود».

ریک پریبه گزارش املش ما  به نقل از فارس، یک نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ضمن رد مذاکرات هسته ای ایران و ۵+۱ تاکید کرد که اولین کارش در صورت رئیس جمهور شدن، دور انداختن توافقنامه هسته ای است.

در حالی که مذاکرات هسته ای ایران و گروه ۵+۱ برای رسیدن به توافق نهایی همچنان ادامه دارد و طرف ها به شدت در حال رایزنی برای رسیدن به توافق جامع هستند، یک نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا می گوید به محض رئیس جمهور شدن متن توافق را دور می اندازد.

به گزارش سی ان ان، «ریک پری» فرماندار سابق ایالت تگزاس و نامزد جمهوریخواه انتخبات ۲۰۱۶ در این باره گفت: «اگر من به عنوان رئیس جمهور آمریکا انتخاب شوم، اولین کاری که من پس از رسیدن به دفتر کار و جلسه ریاست جمهوری خواهم کرد، پاره کردن این توافقنامه خواهد بود».

وی که سال ۲۰۱۲ هم برای انتخابات ریاست جمهوری نامزد شده بود اما نتوانست به عنوان نامزد نهایی جمهوریخواهان خود را برای رقابت با باراک اوباما آماده کند، به شدت از استراتژی او در مقابله با داعش هم انتقاد کرد.

ریک پری در اظهارنظری عجیب و بی پایه و اساس مدعی شد که علت عدم تمایل رئیس جمهور آمریکا برای براه اندازی جنگ زمینی علیه داعش، مذاکرات هسته ای با ایران است.

فرماندار سابق آمریکایی گفت: «این رئیس جمهور آنچنان غرق امضای توافق با ایران شده که حاضر شده بسیاری از متحدانمان را به خطر بیاندازد و من فکر می کنم این موضوع کاملا نامناسب است».

او با هشدار درباره ایران هم ادعا کرد: «شما باید به خاطر داشته باشید که اینها (ایرانی ها) چه کسانی هستند. آن ها مستقیما مسئول کشتن تفنگداران دریایی ما در بیروت هستند و ایران بود که سلاح هایی را که سربازان ما در عراق را کشت، تامین می کرد».

ادعاهای این مقام سابق و نامزد کنونی انتخابات بار دیگر سوالات و تردیدها درباره تعهد رئیس جمهور آتی آمریکا درباره توافق احتمالی هسته ای با ایران ایجاد می کند چرا که چندین تن از نامزدهای انتخاباتی به ویژه از کمپ جمهوریخواهان به شدت از چارچوب توافق هسته ای انتقاد و آن را رد کرده اند.

برچسب‌ها
ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد