کد خبر: 56684

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۳/۲۰ - ۱۷:۵۹

حمله ‘ویروس’ اسرائیلی به هتل محل مذاکرات هسته‌ای ایران

یک شرکت معتبر امنیت سایبری اعلام کرد یک ویروس با منشأ اسرائیلی هتل محل مذاکرات هسته‌ای ایران را هدف قرار داد. به گزارش املش ما به نقل از تسنیم، شرکت امنیتی کاسپر‌اسکای، یکی از بزرگترین شرکت‌های نرم‌افزاری در حوزه امنیت سایبری، اعلام کرد سه هتل میزبان مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ هدف ویروسی قرار […]

یک شرکت معتبر امنیت سایبری اعلام کرد یک ویروس با منشأ اسرائیلی هتل محل مذاکرات هسته‌ای ایران را هدف قرار داد.

هتل محل اقامت 5+1به گزارش املش ما به نقل از تسنیم، شرکت امنیتی کاسپر‌اسکای، یکی از بزرگترین شرکت‌های نرم‌افزاری در حوزه امنیت سایبری، اعلام کرد سه هتل میزبان مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ هدف ویروسی قرار گرفته‌اند که به نظر می‌رسد توسط جاسوسان اسرائیلی استفاده می‌شدند.

وال‌استریت ژورنال گزارش داد زمانی که این شرکت امنیتی، سال گذشته میلادی، متوجه شد توسط ویروسی که اعتقاد بر این است جاسوسان اسرائیلی مورد استفاده قرار می‌دهند، هک شده است، سعی کرد اماکن دیگری که هدف قرار گرفته‌اند را شناسایی کند. این شرکت میلیون‌ها کامپیوتر را در سراسر جهان مورد بررسی قرار داده و متوجه شد سه هتل لوکس در اروپا نیز مورد حمله قرار گرفته‌اند. هیچ هتل دیگری تحت حمله قرار نگرفته بود.

مسؤولین کاسپراسکای در تحقیقاتی که برای کشف ارتباط بین این هتل‌ها انجام دادند متوجه شدند که هر سه هتل در گذشته محل برگزاری مذاکرات هسته‌ای بین ایران و گروه ۱+۵ بوده‌اند.

این ویروس نسخه‌ بهبودیافته ویروسی به نام “دوقو” (Duqu) بود که برای اولین بار توسط کاسپراسکای در سال ۲۰۱۱ کشف شد. مقامات کنونی و سابق آمریکا و بسیاری از کارشناسان امنیت سایبری بر این باور هستند که دوقو برای انجام پیچیده‌ترین عملیات‌ جمع‌آوری اطلاعات توسط رژیم صهیونیستی مورد استفاده قرار می‌گرفت.

یافته‌های کاسپراسکای، که قرار است امروز (چهارشنبه) به صورت علنی اعلام کند، مدرکی عینی هستند که نشان می‌دهند مذاکرات هسته‌ای ایران توسط چه کسانی مورد جاسوسی قرار گرفته‌اند.

کاسپراسپای بر اساس خط‌مشیی که دارد رژیم صهیونیستی را به عنوان عامل این حملات معرفی نکرده است اما محققین در شرکت می‌گویند که از روی نشانه‌ها می‌توان گفت اسرائیل در این حمله نقش داشته است. برای مثال، شرکت در این گزارش از عنوان “دوقو بت” (The Duqu Bet) استفاده کرده است. Bet دومین حرف در الفبای عبری است.

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد