کد خبر: 56661

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۳/۱۹ - ۱۹:۳۸

ترکیه در قطر پایگاه نظامی تاسیس می‌کند

دولت‌های قطر و ترکیه تصمیم گرفتند ضمن فعال کردن توافقنامه همکاری مشترک نظامی بین دو کشور نخستین پایگاه نظامی ترکیه را در قطر تاسیس کنند. به گزارش املش ما ، روزنامه رسمی ترکیه امروز بیانیه‌ای را که بموجب آن رسما توافقنامه همکاری مشترک نظامی بین ترکیه و قطر فعال می شود را منتشر کرده که […]

دولت‌های قطر و ترکیه تصمیم گرفتند ضمن فعال کردن توافقنامه همکاری مشترک نظامی بین دو کشور نخستین پایگاه نظامی ترکیه را در قطر تاسیس کنند.

به گزارش املش ما ، روزنامه رسمی ترکیه امروز بیانیه‌ای را که بموجب آن رسما توافقنامه همکاری مشترک نظامی بین ترکیه و قطر فعال می شود را منتشر کرده که براساس قانون ترکیه از این پیش این توافقنامه لازم الاجرا است.

در این روزنامه رسمی ترکیه همچنین بیانیه مربوط به تاسیس پایگاه بزرگ نظامی در قطر آمده است، و دولت ترکیه هم آمادگی های خود را در این راستا و در چارچوب توافقنامه مذکور که در ماه مارس گذشته بین دو کشور امضا شده را اعلام کرد.

شبکه خبری ان تی وی ترکیه امروز سه شنبه در این باره اعلام کرد: به موجب توافقنامه همکاری مشترک نظامی ترکیه از بنادر و فرودگاه ها و تاسیسات نظامی دولت قطر استفاده و بهره برداری لازم را به عمل خواهد آورد، و همچنین دولت ترکیه نیروهای زمینی و هوایی خود را در خاک قطر مستقر خواهد کرد، و این گسترش نیروهای ترکیه در سطح یک گردان خواهد بود، و انتظار می رود یک افسر عالی رتبه ارتش ترکیه با رتبه سردار برای فرماندهی نیروهای ترکیه در قطر تعیین شود.

ترکیه از تاسیس پایگاه نظامی برای خود در خاک قطر می‌کوشد تا در زمینه مبارزه با تروریسم با قطر همکاری خود را توسعه دهد، علاوه بر این دولت ترکیه قصد دارد از این طریق میزان حضور خود را در قطر به منظور آموزش های نظامی و صنایع دفاعی و افزایش توان دفاعی دولت قطر مشارکت داشته باشد، همچنین این توافقنامه به دوحه اجازه می دهد تا مانورهای مشترک نظامی با ترکیه در خاک این کشور برگزار کند، و برای توسعه توان نظامی خود از ترکیه در همه زمینه ها کمک بگیرد.

با این توافقنامه دولت ترکیه موفق خواهد شد نخستین پایگاه نظامی خود را در خارج از مرزهایش تاسیس کند و این پایگاه برای آنکارا یک توان نظامی بزرگ خواهد بود، و توافقنامه مذکور از زمان انتشار در روزنامه های رسمی ترکیه که امروز صورت گرفت قابل اجرایی شدن است و آمادگی های فنی و قانونی ان نیز به پایان خواهد رسید./تسنیم

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد