کد خبر: 56650

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۳/۱۹ - ۱۹:۳۵

بدهی ۴۲۰۰ میلیاردی یک شرکت به خزانه

سخنگوی کمیسیون برنامه وبودجه مجلس گفت: در سال ۹۲ شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی مبلغ ۴۲ هزار و ۳۱۹ میلیارد و ۶۸۶ میلیون ریال به خزانه بدهکار است. به گزارش املش ما ، غلامرضا کاتب سخنگوی کمیسیون برنامه وبودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به جزئیات گزارش کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در […]

سخنگوی کمیسیون برنامه وبودجه مجلس گفت: در سال ۹۲ شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی مبلغ ۴۲ هزار و ۳۱۹ میلیارد و ۶۸۶ میلیون ریال به خزانه بدهکار است.

به گزارش املش ما ، غلامرضا کاتب سخنگوی کمیسیون برنامه وبودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به جزئیات گزارش کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در باره تفریغ بودجه سال ۱۳۹۲ کل کشور، اظهار داشت: براساس این گزارش در سال ۹۲، ۲۷۷ بند و جزء در ماده واحده قانون بودجه وجود داشته که در ۹۷ بند و جزء آن احکام قانون کاملاً رعایت شده و در ۱۱۷ بند و جزء احکام قانونی رعایت نشده است.ochki

وی برهمین اساس گفت: در ۴۷ بند و جزء از ماده واحده قانون بودجه ۹۲ اهداف مدنظر قانونگذار محقق نشده و ۴۸ بند و جزء آن فاقد عملکرد بوده است لذا ۳۵ درصد احکام ماده واحده قانون بودجه سال ۹۳ کاملاً رعایت شده و ۴۲ درصد از احکام قانونی رعایت نشده و مابقی نیز فاقد عملکرد یا تحقق اهداف مدنظر بوده‌اند.
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به بخش نفت و گاز قانون بودجه سال ۹۲ گفت: درسال ۹۲، یک میلیارد و ۲۹ بشکه نفت تولید و حدود ۳۴ درصد آن که حدود ۳۴۵ میلیون بشکه می‌شود، صادر شده است همچنین ۶۴ درصد که حدود ۶۵۸ میلیون بشکه است، تحویل پالایشگاه‌ شده و ۲ درصد هم در مبادی اولیه، ثانویه و خط تولید هدررفتگی داشتیم.
کاتب ادامه داد: در سال ۹۲ از مجموع ۱۵۶ میلیون بشکه میعانات گازی تولید شده، ۴۲ درصد صادر و ۳۸ درصد تحویل پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها شده و ۲۰ درصد هم در مبادی اولیه، ثانویه، خطوط انتقال و موجودی پایان دوره هدررفت داشتیم.
وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: در سال ۹۲ شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی از مجموع ۳۱۹ هزار و ۳۹۶ میلیارد و ۶۸۸ میلیون ریال مبلغ ۴۲ هزار و ۳۱۹ میلیارد و ۶۸۶ میلیون ریال به خزانه بدهکار است.
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در پایان گفت: شرکت‌های پتروشیمی نیز از مجموع ۹۷ هزار و ۴۰۹ میلیارد و ۷۷۳ میلیون ریال مبلغ ۵۴ هزار و ۵۳۲ میلیارد و ۵۰۳ میلیون ریال بدهکار است./دانا

ارسال دیدگاه

کسب درآمد