کد خبر: 56604

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۳/۱۹ - ۱۱:۱۳

شهرستان املش می تواند قطب شهرک ها و بازارچه های کشاورزی باشد

بحث اشتغال و کارآفرینی جوانان همواره یکی از شعار های دولت ها بوده است ولی این شعار ها باتوجه به عدم بومی گرایی یا مطالعه هرمنطقه در ایجاد اشتغال پایدار بعمل نرسیده است و یا هر چند گاهی با ایجاد برخی طرح ها گامی در این خصوص برداشته شده ولی پایدار نبوده است. رئیس اداره […]

بحث اشتغال و کارآفرینی جوانان همواره یکی از شعار های دولت ها بوده است ولی این شعار ها باتوجه به عدم بومی گرایی یا مطالعه هرمنطقه در ایجاد اشتغال پایدار بعمل نرسیده است و یا هر چند گاهی با ایجاد برخی طرح ها گامی در این خصوص برداشته شده ولی پایدار نبوده است.

اشتغالرئیس اداره تعاون ، کار و رفاه  اجتماعی املش در خصوصی چگونگی توسعه اشتغال پایدار جوانان در شهرستان املش به خبرنگار املش ما  گفت : با توجه به اینکه این منطقه ، منطقه ای کشاورزی – روستایی است باید به صنایع تبدیلی بها داده شود و از کارگاه های خوشه ای(خوشه صنعتی) حمایت گردد.

داوود خانی اظهار داشت: در گذشته شرکت های تعاونی و کارگاه های زود بازده در سراسر کشور ایجاد شد ولی نتوانست در خصوص ایجاد اشتغال موفق باشد.

وی خاطرنشان کرد: شهرستان املش می تواند قطب شهرک های کشاورزی ، بازارچه های کشاورزی و همچنین صنایع تبدیلی کشاورزی باشد.

خانی تصریح کرد: براساس ماده ۱۶ قانون مستمر کار تمامی دستگاه هایی که مجری اشتغالند باید در فراهم آوردن امکان دسترسی تولیدکنندگان کوچک و متوسط ایرانی و نیز فروشندگان کم سرمایه به بازار مصرف برای عرضه کالاهای تولید داخل، شهرداری‌ها موظفند با استفاده از زمین‌های متعلق به خود یا وزارت راه و شهرسازی، مکان‌های مناسبی را در شهرها آماده بهره‌برداری نمایند و بر مبنای قیمت تمام شده به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه به اشخاص فوق‌الذکر اجاره دهند.

رئیس اداره تعاون ، کار و رفاه  اجتماعی املش نقش موسسات کاریابی را در تبیین مشاغل جدید تاثیر گذار دانست و گفت: با ایجاد تشکل های معرفی اشتغال نو و پایدار باتوجه به بومی گرایی منطقه می توانیم در ایجاد اشتغال جوانان تاثیر بسزایی بگذاریم.

ارسال دیدگاه

کسب درآمد