کد خبر: 56539

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۳/۱۸ - ۱۲:۰۸

مسابقه “جمله ای برای جلوگیری از ریختن زباله و پسماند در طبیعت”

هرساله  ۱۵ الی ۲۱ خرداد هفته محیط زیست نام گذاری شده است. پایگاه خبری تحلیلی املش ما به مناسبت هفته محیط زیست با هدف کاهش رها سازی زباله و پسماند در طبیعت و همکاری خانواده ها در این خصوص  اقدام به برگزاری مسابقه ای تحت عنوان “جمله ای برای جلوگیری از ریختن زباله و پسماند […]

هرساله  ۱۵ الی ۲۱ خرداد هفته محیط زیست نام گذاری شده است.

مسابقه زبالهپایگاه خبری تحلیلی املش ما به مناسبت هفته محیط زیست با هدف کاهش رها سازی زباله و پسماند در طبیعت و همکاری خانواده ها در این خصوص  اقدام به برگزاری مسابقه ای تحت عنوان “جمله ای برای جلوگیری از ریختن زباله و پسماند در دامن طبیعت ” نموده است. بدینوسیله تمامی دوستان و علاقه مندان طبیعت می توانند جملات خود را از طریق نظرات این پایگاه خبری ارسال نمایند.

در پایان به بهترین جمله هدایایی به رسم یاد بود با نشان “املش ما” اهدا می گردد.

همچنین  علاقمندان می توانند در قالب تصاویر (عکاسی ) بحران زباله در روستاها و شهر “املش ما” را برایمان به نشانی ایمیل amlashema@gmail.com ارسال نمایند.

برچسب‌ها
دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 0

کل نظرات :2

 • امیدرجبی پورکشایه*عکاس شرق گیلانی

  تاریخ : ۱۸ - خرداد - ۱۳۹۴

  ما در زباله ها غرق می شویم،وعده حتمی و قابل تصور برای عاقبت ماست.
  زباله ها به زودی و با همین روند ما را می بلعند؛ سالهاست که حاشیه شهرها محل انباشت زباله ها شده اند تا شاید طبیعت زورش برسد و این همه آشغال را در خود هضم کند، اما زور طبیعت آنقدر نیست که تصورش را بکنید. پس همین می شود که در جنوب تهران، در حاشیه شهرهای بزرگ، در جنگل های شمال، در هرجایی که زمانی تصور می کردیم برای ادامه حیات ما باقی مانده اند، زباله ها، خودنمایی می کنند و البته زیر زمین را هم فاضلاب شهری، مسموم کرده است.
  نکته اینجاست که زباله ها و فاضلاب های شهرهای مختلف در عین حال که می توانند آهسته در دل طبیعت رخنه کرده و آن را نابود کنند گاهی می توانند به منبعی پول ساز نیز تبدیل شوند. البته اگر درست بازیافت و نگهداری شوند. اما این اتفاق کمتر رخ داده است. خطر پسماندهای شهری تا حدی جدی است که شاید مهمترین معضل زیست محیطی سال ۹۴ و سال های بعد همین زباله ها و فاضلاب های تصفیه نشده باشد…..


  پاسخ

 • رضا - املش

  تاریخ : ۲۱ - خرداد - ۱۳۹۴

  محیط زیست و شهرداری املش به رغم اطلاع از وضعیت نابسامان جمع آوری و دپو زباله های شهرستان در مجاورت رودخانه تا کنون به وظائف قانونی خویش عمل ننموده اند و دستگاههای نظارتی و قضائی هم نظاره گر وضعیت موجود هستند


  پاسخ

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد