کد خبر: 56476

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۳/۱۷ - ۱۷:۱۵

توصیه‌ هایی مهم درباره غذاهای فساد پذیر در فصل گرما

یک متخصص عفونی با اشاره به اینکه غذاهای فساد پذیر همچون غذاهای پخته شده، لبنیات، گوشت، مرغ، ماهی، غذاهای حاوی تخم مرغ را باید همواره سرد و در دمای پایین‌ تر از پنج درجه سانتیگراد نگهداری کرد، گفت: هنگام سفر و گردش باید از یک یخدان عایق دمایی پر از یخ به منظور نگهداری این […]

یک متخصص عفونی با اشاره به اینکه غذاهای فساد پذیر همچون غذاهای پخته شده، لبنیات، گوشت، مرغ، ماهی، غذاهای حاوی تخم مرغ را باید همواره سرد و در دمای پایین‌ تر از پنج درجه سانتیگراد نگهداری کرد، گفت: هنگام سفر و گردش باید از یک یخدان عایق دمایی پر از یخ به منظور نگهداری این گونه غذاهای فساد پذیر استفاده کرد.

پزشکیبه گزارش املش ما ، دکتر احمد رشید فرخی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه در روزهای گرم به هیچ وجه نباید موادغذایی را برای مدت زمان بیش از دو ساعت در دمای محیط قرار دهیم، گفت: باید این مواد غذایی را فوری وارد یخچال یا فریزر کرد.

وی تاکید کرد: باید گوشتی که در مواد خوابانیده شده است تا لحظه پخت، در یخچال یا یخدان نگهداری کرد و درصورتی که قصد اضافه کردن مواد یا سس را به کباب پخته شده دارید، از عدم تماس مستقیم آن با گوشت خام درون یخدان قبل از استفاده اطمینان حاصل کنید.

این متخصص عفونی یادآور شد: همواره مواد غذایی را باید در خارج از محدوده دمایی خطر (۵ تا ۶۰ درجه سانتی‌گراد) نگهداری کرد؛ زیرا که باکتری‌های خطرناک مولد فساد مواد غذایی می‌توانند در مدت محدود (حدود ۲ ساعت) در محدوده دمایی خطر رشد و ماده غذایی را فاسد کنند.

فرخی خاطرنشان کرد: به منظور ممانعت از انتشار باکتری‌های خطرناک باید گوشت، مرغ، ماهی و میگو را جدا از سایر مواد غذایی نگهداری کنید. استفاده از ظروف و پلاستیک‌های دارای قابلیت بسته شدن به صورت کامل در این امر می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد.

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد