کد خبر: 56403

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۳/۱۶ - ۱۴:۴۶

دستگیری رهبر «سپاه صحابه» پاکستان

«اورنگزیب فاروقی» رهبر گروه «سپاه صحابه» که در حال حاضر با نام جدید «اهل سنت و الجماعت» فعالیت می‌کند در ایالت پنجاب دستگیر شد. به گزارش املش ما ، فارس به نقل از داون خبر داد، «مولانا اورنگزیب فاروقی» رهبر گروه «سپاه صحابه» که در حال حاضر با نام جدید «اهل سنت و الجماعت» فعالیت […]

«اورنگزیب فاروقی» رهبر گروه «سپاه صحابه» که در حال حاضر با نام جدید «اهل سنت و الجماعت» فعالیت می‌کند در ایالت پنجاب دستگیر شد.

دستگیری رهبر «سپاه صحابه» پاکستانبه گزارش املش ما ، فارس به نقل از داون خبر داد، «مولانا اورنگزیب فاروقی» رهبر گروه «سپاه صحابه» که در حال حاضر با نام جدید «اهل سنت و الجماعت» فعالیت می‌کند از منطقه «تکسلا» واقع در ایالت پنجاب دستگیر شد.

«حافظ اونیب فاروقی» هماهنگ کننده حزب «اهل سنت و الجماعت» در اسلام‌آباد در گفت و گو با خبرنگاران ضمن تأیید خبر دستگیری مولانا اورنگزیب فاروقی عنوان کرد: هنوز علت دستگیری رهبر این حزب مشخص نیست.

گزارش‌ها نشان می‌دهد رهبر حزب اهل سنت و الجماعت ۲ روز قبل از کراچی به اسلام‌آباد آمد و در یک راهپیمایی در منطقه «مری» واقع در ایالت پنجاب که در شمال پاکستان قرار دارد نیز شرکت کرد که گفته می‌شود همین موضوع موجب شناسایی وی شده است.

گفتنی است، فعالیت حزب اهل سنت و الجماعت که همان سپاه صحابه سابق می‌باشد از فوریه سال ۲۰۱۲ میلادی ممنوع اعلام شد با این وجود این حزب مذهبی با برگزاری کنفرانس‌های مختلف در شهرهای پاکستان به فعالیت خود ادامه داد.

سپاه صحابه یک سازمان تروریستی مبتنی بر اندیشه‌های مدارس دیوبندی در پاکستان است که در سال ۱۹۸۵ و برای تقابل با اتحاد شیعیان پیوسته و خصوصاً در برابر جنبش جعفریه پاکستان تاسیس شد. این سازمان در ترور بسیاری از شیعیان دست داشته است.

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد