کد خبر: 56394

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۳/۱۶ - ۱۴:۳۶

دستگاهها در مقابل بی حجابی به خود بیایند/ مگر غیرت نداریم؟

امام جمعه ماسال گفت: : تا کی باید در مقابل بی حجابی صبر و عقب نشینی کرد ؛ امروز شاهدیم که برخی ها در ایام ارتحال حضرت امام (ره) به راحتی با بدترین وضع ممکن تردد می کنند. به گزارش املش ما حجت الاسلام والمسلمین سیدهادی موسوی در خطبه های نماز جمعه شهرستان ماسال گفت: […]

امام جمعه ماسال گفت: : تا کی باید در مقابل بی حجابی صبر و عقب نشینی کرد ؛ امروز شاهدیم که برخی ها در ایام ارتحال حضرت امام (ره) به راحتی با بدترین وضع ممکن تردد می کنند.

به گزارش املش ما حجت الاسلام والمسلمین سیدهادی موسوی در خطبه های نماز جمعه شهرستان ماسال گفت: ضمن تشکر از دستگاه های امنیتی و انتظامی اما شاهدیم تظاهر به گناه، دل همه مردم و به خصوص خانواده های شهدا را به درد آورده است.

وی اضافه کرد: نمی گویم محیط امنیتی شود اما آیا درست است به بهانه جذب گردشگر شاهد کشف حجاب علنی باشیم.

وی افزود: در زمان رضا شاه با توپ بستن هم نتوانستند مردم را اجبار به کشف حجاب کنند اما الان شاهدیم به بهانه گرما و به راحتی و علنی در مقابل همه کشف حجاب می کنند.

موسوی ادامه داد: تا کی باید در مقابل بی حجابی صبر و عقب نشینی کرد ؛ امروز شاهدیم که برخی ها در ایام ارتحال حضرت امام (ره) به راحتی با بدترین وضع ممکن تردد می کنند.

وی تصریح کرد: این مملکت به سختی به دست آمده است،  مگر ما خون نداده ایم؟ مگر این ملت همانی نیست که بعد ۳۰ سال هنوز استخوان های جوانانش به وطن باز می گردد؟

وی با طرح این سوال که مگر تظاهر به گناه درجامعه اسلامی خلاف نیست تصریح کرد: اگر خلأ قانونی داریم لازم است دستگاههای قضایی و مجلس اقدام کنند  مگر ما غیرت و ناموس نداریم تا کی باید شکیبا بود دستگاههای مسئول به خود بیایند.

امام جمعه ماسال با تأکید بر لزوم آمادگی جامعه جهت ظهور امام زمان (عج) افزود: طبق حدیث امام صادق(ع) جامعه امام منتظر امام زمان (عج) باید برنده تر از شمشیر  به معنای جامعه دارای  ایمان قوی و مستحکم،  وجامعه تیزتر از نیزه به معنی  انتظار همراه با حرکت است.

وی با اشاره به نقش کلیدی و ویژگی مردم داری امام در رهبری جامعه افزود: پس از انقلاب خود امام ره می توانست نوع حکومت را تعیین کند و کسی هم مخالفت نمی کرد اما چون خودش مقید به حکومت ولایی بود همواره حضور مردم را یک اصل می دانست فلذا با حضور مردم نوع حکوت تعیین شد.

وی ویژگی دخالت دادن مردم درحکومت و توجه به مستمندان حضرت امام  را از عوامل ایستادگی و علاقه مردم به ارزش های انقلاب و رهبری امام ذکر و خاطرنشان کرد: استکبار ستیزی ،دشمن شناسی و ایستادگی در مقابل ظلم از ویژگی های امام(ره) بود که امروز این ویژگی در وجود مقام معظم رهبری مشاهده میشود که در کنار حمایت از مذاکره کنندگان نیرنگ و خدعه دشمن را نیز یادآوری می کنند.

خطیب جمعه ماسال توجه به محرومین و مقاومت در مقابل ظلم را میراث ماندگار ولایت ذکر و تصریح کرد: امروز شاگرد صالح ایشان حضرت آیت الله خامنه ای این مسیر را ادامه می دهد.

وی افزود: از مظلومیت رهبری این است که ایشان مدیریت جامعه ای برعهده دارند که بحرانها و مشکلاتی به مراتب سخت تر از دوران انقلاب را سپری کرد و این نشان دهنده شایستگی و انتخاب اصلح حضرت امام(ره) بود.

وی در پایان با اشاره به روز بهداشت مساجد خواستار توجه بیشتر به نظافت و آمادگی مساجد جهت ماه مبارک رمضان شد./۸دی نیوز

ارسال دیدگاه

کسب درآمد