کد خبر: 56247

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۳/۱۱ - ۱۸:۱۰

خرازی:گور پدر غرب/ظریف نه مصدق است نه کسینجر/اشتباهات استراتژیک روحانی حساسیت جهان روی برنامه هسته‌ای ما را برانگیخت

دیپلمات سابق وزارت امور خارجه گفت: اشتباهات استراتژیک میرحسین موسوی و روحانی حساسیت جهان بر روی برنامه هسته‌ای کشورمان را برانگیخت. به گزارش  املش ما به نقل از راه دانا،  صادق خرازی سفیر اسبق ایران در فرانسه در مصاحبه‌ای با مجله عصر اندیشه به بیان برخی زوایای پرونده هسته‌ای ایران، مذاکره با غرب و استراتژی امریکا […]

دیپلمات سابق وزارت امور خارجه گفت: اشتباهات استراتژیک میرحسین موسوی و روحانی حساسیت جهان بر روی برنامه هسته‌ای کشورمان را برانگیخت.

خرازیبه گزارش  املش ما به نقل از راه دانا،  صادق خرازی سفیر اسبق ایران در فرانسه در مصاحبه‌ای با مجله عصر اندیشه به بیان برخی زوایای پرونده هسته‌ای ایران، مذاکره با غرب و استراتژی امریکا در مذاکره با  ایران پرداخت.

خرازی در بخشی از مصاحبه خود با اشاره به مقایسه ظریف با برخی شخصیت‌های تاریخی گفت: محمد جواد ظریف نه مصدق است و نه کریسنجر.

وی با یادآوری به کارگیری برخی سیاست گذاری غلط در دوره‌های مختلف پس از انقلاب در زمینه سیاست خارجی اظهار داشت: اشتباهات استراتژیک میرحسین موسوی و روحانی حساسیت جهان روی برنامه هسته‌ای ایران را برانگیخت.

این دیپلمات سابق وزارت امور خارجه ادامه داد: نقش اسطوره‌ای ایران در خاورمیانه و منطقه امریکا را به پای میز مذاکره با کشورمان کشاند.

خرازی در بخش دیگری از این مصاحبه با تاکید بر اینکه در ایران درخت لیبرالیسم سبز نمی‌شود اظهار داشت: گور پدر غرب که همه بدبختی ما از امثال تقی‌زاده‌ها شروع شد که می‌خواستند فرهنگ غربی در جسم و روح ما متجلی شود.

سفیر اسبق ایران در فرانسه با انتقاد از برخی اشتباهات در زمینه پرونده هسته‌ای کشورمان گفت: زمانی که سفیر [ایران در فرانسه] بودم مشاور رئیس جمهور فرانسه به من گفت آن قدر این اصطلاح فلان هسته‌ای را به کار نبرید؛ مبنای حقوقی این واژه بمب هسته‌ای است.

ارسال دیدگاه

کسب درآمد