کد خبر: 56228

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۳/۱۱ - ۱۵:۴۲

کاهش محصول ازگیل ژاپنی در باغات گیلان براثر نوعی آفت باکتریایی+عکس

۱۸۰ هکتار از باغات گیلان به پرورش محصول ازگیل ژاپنی یا انبه اختصاص داده شده است، ولی چندسالی است ایجاد نوعی آفت باکتریایی به درختان ازگیل کشاوزان این خطه ضرر مالی می رساند. به گزارش خبرنگار املش ما ، این روزها کشاورزان بسیاری از مناطق گیلان درحال برداشت ازگیل ژاپنی (انبه) در ۱۸۰ هکتار از […]

۱۸۰ هکتار از باغات گیلان به پرورش محصول ازگیل ژاپنی یا انبه اختصاص داده شده است، ولی چندسالی است ایجاد نوعی آفت باکتریایی به درختان ازگیل کشاوزان این خطه ضرر مالی می رساند.

انبه افتبه گزارش خبرنگار املش ما ، این روزها کشاورزان بسیاری از مناطق گیلان درحال برداشت ازگیل ژاپنی (انبه) در ۱۸۰ هکتار از باغات خود هستند ولی نمی توانند تمام محصول شان را برداشت نمایند زیرا که نوعی آفت باعث ازبین رفتی بخش اعظمی از محصولشان شده است.

 

یکی از کارشناسان کشاورزی در این خصوص به خبرنگار ما گفت: ” نفتک ” یک بیماری باکتریایی است که از همان ابتدای ورود این محصول به گیلان بهمراه آن آمده است و نیاز است کشاورزان در هنگام گل دهی سمپاشی هوایی کنند.

“نفتک” به قسمت اعظمی از ازگیل ژاپنی(انبه) حمله نموده و باعث سیاه شدن آن و نرسیدن نور و خشک شدن تدریجی میوه می گردد.

مهم‌ترین مناطق تولید انبه در گیلان می توان به شهرستان های رشت، ماسال، صومعه‌سرا،رودسر، املش، آستانه‌اشرفیه و لنگرود اشاره نمود.

میانگین قیمت هر کیلو انبه در بازارهای گیلان  ۶۰۰ هزار ریال است، از انبه برای تولید مربا و شربت استفاده می‌شود، مصرف انبه علاوه برهضم غذا و رفع سردرد، در بهبود عملکرد دستگاه تنفسی هم بسیار مفید است .

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد