کد خبر: 56211

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۳/۱۰ - ۱۷:۴۶

مهد گل گاو زبان ایران کجاست؟/اشکورات رودسر یا جنت رودبار رامسر+ عکس

هفته گذشته دومین جشنواره ملی گل گاوزبان ایران در منطقه جنت رودبار رامسر برگزار شد و برخی از رسانه ها آن منطقه را بعنوان مهد گل گاو زبان ایران معرفی نمودند. به گزارش خبرنگار املش ما ، کاشت گل گاوزبان در ایران حدود یک هزار و ۳۵۰ هکتار صورت می گیرد که سهم گیلان بیش […]

هفته گذشته دومین جشنواره ملی گل گاوزبان ایران در منطقه جنت رودبار رامسر برگزار شد و برخی از رسانه ها آن منطقه را بعنوان مهد گل گاو زبان ایران معرفی نمودند.

به گزارش خبرنگار املش ما ، کاشت گل گاوزبان در ایران حدود یک هزار و ۳۵۰ هکتار صورت می گیرد که سهم گیلان بیش از ۶۴۰ هکتار و رودسر ۴۷۰ هکتار با ۴ هزار نفر بهره‌بردار است.

از طرفی همواره اشکورات رودسر  را به عنوان پایتخت تولید گل گاوزبان ایران دانسته اند زیرا که درصد سطح زیر کشت گل گاوزبان گیلان نسبت به کل کشور حدود ۵۰ درصد و مساحت زیر کشت این شهرستان نسبت به استان حدود ۷۵ درصد بوده است.

نخستین جشنواره ملی گل گاوزبان کشور در زمان تصدی استانداری روح الله قهرمانی در روستای زیاز اشکورات در سال ۸۹ برگزارشد تا جایی که مخترع جوان اشکوری عادل رنجی در آن سال خبر ساخت دستگاه برداشت گل گاوزبان خود را در آن مراسم مطرح نمود و امیدی بزرگ به کشاورزان منطقه داد ولی پس از آن جشنواره ، گل گاوزبان محصول استراتژیک منطقه که باعث ارز آوری بسیاری میشود، به فراموشی در خاطر مسئولین سپرده شد.

با خبرشدیم هفته گذشته دومین جشنواره ملی گل گاوزبان در روستای جنت رودبار رامسر برگزارشده است و آنجا را مهد گل گاو زبان کشور نامیده اند.

گل گاوزبان

حال باید از مسئولان پرسید : اینگونه جشنواره ها که باعث تشویق و ترغیب کشاورزان میشود ، چه بسا باعث تولید محصولات کیفی تر ، و هزینه  برگزاریش از بسیاری همایش ها که تاثیرگذار نیست کمتر است ، راهی پردرآمد تر برای کشاورزان منطقه اشکورات دارید ؟

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد