کد خبر: 56208

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۳/۱۰ - ۱۵:۲۸

خواسته اهالی یک روستا؛ احیا دوباره ماهی قزل آلای خال قرمز در بستر رودخانه خشکرود

ماهی قزل آلای خال قرمز از گونه های حمایت شده کشور محسوب می شود و در فهرست سرخ اتحادیه جهانی حفاظت IUCN در آستانه انقراض (EN) قرار دارد. به گزارش خبرنگار املش ما ، ماهی خال قرمز پیش از سال ۷۴ از مسیر رودخانه خشکرود برای تخم ریزی، دریا را به مقصد زلالی چشمه های […]

ماهی قزل آلای خال قرمز از گونه های حمایت شده کشور محسوب می شود و در فهرست سرخ اتحادیه جهانی حفاظت IUCN در آستانه انقراض (EN) قرار دارد.

ماهی خال قرمزبه گزارش خبرنگار املش ما ، ماهی خال قرمز پیش از سال ۷۴ از مسیر رودخانه خشکرود برای تخم ریزی، دریا را به مقصد زلالی چشمه های بالادست سپری می کرد ولی بدلیل صید بی رویه این ماهی دیگر از آن در این رودخانه یافت نشده است.

اهالی روستاهای آن منطقه از سازمان محیط زیست برای احیا دوباره ماهی خال قرمز در این رودخانه درخواست کمک کردند تا این ماهی که نسلش رو به انقراض است احیا گردد.

یکی از  اهالی به خبرنگار ما گفت: پیگیری های ما در این خصوص  جواب نداده ، ولی اگر سازمان محیط زیست همکاری کند همه اهالی پای کار هستند تا دوباره این ماهی در طبیعت زیبای منطقه سیاهکلرود زندگی کند.

ماهی قزل‌آلای خال قرمز، ۲ فرم ساکن و مهاجر دارد که فرم مهاجر این ماهی بدلیل ایجاد سد به جای دریای خزر در دریاچه لار وجود دارد.

ارسال دیدگاه

کسب درآمد