کد خبر: 56168

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۳/۰۸ - ۱۷:۲۳

۱۱ میلیون مجرد در سن ازدواج داریم

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه ۱۱ میلیون مجرد در سن ازدواج داریم، گفت: با همکاری همه دستگاه ها در زمینه های همسریابی، کاهش طلاق و تحکیم خانواده برنامه ریزی شده است. به گزارش املش ما ، محمود گلزاری در سخنرانی پیش از خطبه‌های این هفته نمازجمعه تهران به مناسبت […]

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه ۱۱ میلیون مجرد در سن ازدواج داریم، گفت: با همکاری همه دستگاه ها در زمینه های همسریابی، کاهش طلاق و تحکیم خانواده برنامه ریزی شده است.

محمود گلزاریبه گزارش املش ما ، محمود گلزاری در سخنرانی پیش از خطبه‌های این هفته نمازجمعه تهران به مناسبت هفته جوان با گرامیداشت یاد و خاطره حضرت علی بن حسین(ع) افزود: براساس سرشماری سال ۹۰ حدود ۳۱ و نیم درصد جمعیت کشور جوانان بین ۱۵ تا ۲۹ ساله هستند.

وی با اشاره به اینکه در مقایسه با سال ۸۰ جمعیت جوان کشور کم شده است، گفت: برنامه های ما نه جوان غافلی و نه جوان هراسی است بلکه تلاش برای باور کردن جوانان و جوان باوری است.

گلزاری افزود: در بودجه سال ۹۴ در تبصره‌هایی برای مسکن جوانان و اشتغال آنان برنامه ریزی شده است.

وی گفت: پیشنهاد تفکیک سازمان جوانان از وزارت ورزش و جوانان داده شده است و معاون اول رئیس جمهور پیگیر آن است.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان افزود: برای مجلس جوانان هم برنامه داریم که در سال‌های بعدی اجرایی می شود.

گلزاری از دوران جوانی به عنوان مهمترین دوران زندگی یاد کرد و گفت:‌ در نهضت پیامبر حضور جوانان برجسته بود و در پیروزی انقلاب اسلامی، جنگ و پس از جنگ جوانان نقش آفرینی کردند.

وی افزود: امام(ره) جوانان را کسانی می دانستند که به ملکوت خدا نزدیکترند و رهبر انقلاب هم جوانان را سرمایه های بزرگ کشور می دانند.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: جوانان ما در اعتکاف، برنامه های راهیان نور، نمازجمعه، المپیادهای علمی، ورزشی و نانو برجسته هستند.

گلزاری افزود: عمده ترین مسائل جوانان سلامت، اشتغال، آموزش، مسکن، ازدواج، تحکیم خانواده، سبک زندگی ایرانی و اسلامی آنان و افزایش مشارکت جوانان در فعالیت های اجتماعی است.

وی گفت: در حوزه سلامت با برنامه های خوب وزارت بهداشت به شاخصه های مثبت جوانان اضافه خواهد شد.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان افزود: تلاش می کنیم برای کاهش آسیب‌های اجتماعی جوانان با شناسایی این آسیب‌ها اعم از سوءمصرف مواد، تصادفات و اضافه وزن برنامه ریزی کنیم.

ارسال دیدگاه

کسب درآمد