کد خبر: 56163

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۳/۰۸ - ۱۶:۱۱

نماینده املش:راه اندازی سایت نفتی سردار جنگل منوط به نتایج مذاکرت هسته ای است

فعالسازی عملیات اجرایی سایت نفتی سردار جنگل رودسر منوط به نتایج مذاکرات هسته ای است. نماینده شهرستانهای رودسر و املش در خبرنگار املش ما گفت: سایت نفتی سردار جنگل رودسر یکی از مکانهای مهم نفتی دریای خزر جمهوری اسلامی ایران است که خوشبختانه میادین نفتی که در آن کشف شد حداقل۲ میلیارد بشکه نفت محاسبه […]

فعالسازی عملیات اجرایی سایت نفتی سردار جنگل رودسر منوط به نتایج مذاکرات هسته ای است.
رهبری املشینماینده شهرستانهای رودسر و املش در خبرنگار املش ما گفت: سایت نفتی سردار جنگل رودسر یکی از مکانهای مهم نفتی دریای خزر جمهوری اسلامی ایران است که خوشبختانه میادین نفتی که در آن کشف شد حداقل۲ میلیارد بشکه نفت محاسبه شده است.

«مهدی رهبری املشی» با بیان این مطلب که نظام و دولت جمهوری اسلامی ایران نمی تواند این منبع عظیم نفتی را نادیده بگیرد ، افزود : اعتبار اولیه ای که برای اجرای عملیات همراه با تاسیسات کامل این سایت نفتی احتیاج است ، مبلغ ۵ میلیارد دلار تخمین زده شده است.
وی با اشاره به سفر ریاست محترم جمهور به همراه هیئت دولت باتوجه به تاکیدات استاندار ، مسئولین وزارت نفت اجرای این پروژه بزرک را منوط به مسائل بین المللی و نتایج مذاکرت هسته ای دانستند که در وضعیت درآمدی فعلی به جذب سرمایه گذار ارجاع داده شده است.
نماینده مردم شهرستانهای رودسر و املش تصریح کرد : تعدادی از سرمایه گذاران از کشورهای نروژ و اسپانیا اعلام آمادگی نمودند تا جهت بررسی و اقدامات اولیه ی این سایت نفتی ورود نمایند و در حال حاضر منتظر نتایج مذاکرات هسته ای هستند.
وی ضمن اشاره به اینکه رژیم حقوقی دریای خزر هنوزبرای ما جایگاهی مشخص نشده است افزود : برای ما اهمیت مضاعفی دارد و از لحاظ حاکمیتی باید در این دریا جاپای محکمی داشته باشیم.

وی برداشت نفتی همسایگان دریای خزر را مورد تاکید قرار داد و افزود: تعدادی از همسایگان دریای خزر مانند آذربایجان و قزاقستان بیش از ۹۰۰ هزار بشکه در روز از این دریا برداشت می کنند و ما باید بتوانیم در آینده ی نزدیک با توجه به استقلال مخازن نفتی خود برای این کشور ارز آوری و برای منطقه اشتغال زایی نماییم.

رهبری از عملکرد مسئولین گذشته در سایت نفتی سردار جنگل انتقاد کرد و افزود : مسئولین در گذشته وعده هایی دادند که عملی نشده است و بنده انتقاد دارم ، اما این انتقاد بدین معنا نیست که ما از این میدان صرفه نظر نماییم.
در ادامه نماینده شهرستانهای رودسر و املش گفت: در حال حاضر اعتبارات متناسب با این میدان را نمی توان تخصیص داد و این بدان معناست ما باید از این به بعد منابع و مسائلمان را طوری مطرح نماییم تا مردم اعتمادشان به مسئولین حفظ شود.

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد