کد خبر: 56152

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۳/۰۸ - ۱۵:۱۴

امام جمعه مشهد: ایجاد گرانی با هر مشکل اقتصادی مانع رشد جوان است

امام جمعه مشهد گفت: اینکه مسئولین با هر مشکل اقتصادی یک مرتبه دست به گران زدند می کنند به غیر از قشرآسیب پذیر زوج های جوان را باید رعایت کنند . با گران کردن به مشکلات ایشان افزوده شده و خوشی زندگی ایشان را به تلخی مبدل خواهد کرد. به گزارش املش ما به نقل […]

امام جمعه مشهد گفت: اینکه مسئولین با هر مشکل اقتصادی یک مرتبه دست به گران زدند می کنند به غیر از قشرآسیب پذیر زوج های جوان را باید رعایت کنند . با گران کردن به مشکلات ایشان افزوده شده و خوشی زندگی ایشان را به تلخی مبدل خواهد کرد.

آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدیبه گزارش املش ما به نقل از  پرستوها امام‌جمعه مشهد در خطبه‌های سیاسی و عبادی نماز جمعه امروز مشهد اظهار داشت: در برابر امام عصر ما وظیفه اظهار عشق و ارادتمان مظهر زمانی‌اش نیمه شعبان است که در مشهد مقدس از چند سال قبل سنتی در آن روز مرسوم است.

وی ادامه داد: در سنت مرسوم فرهنگی و نهادینه‌شده صبح نیمه شعبان مردم دلداده در میدان شهدا اجتماع می‌کنند و پس از تبریک روز ولادت امام زمان به جدی بزرگوارشان ازآنجا به حرم شرف یاب می‌شوند و در جشنی به مدیریت تولیت آستان قدس شرکت می‌کنند.

آیت‌الله علم الهدی بیان داشت: از مردم می‌خواهم علاوه بر شرکت در این مراسم در یک نماد اعلام کنید غیرازاینکه ما دلداده بقیه‌الله هستم به دنبال ایشان راه افتاده‌ایم.

وی با اشاره بر ولادت حضرت علی‌اکبر و روز جوان، بیان داشت: روز جوان با سایر روزها فرق می‌کند، روز مادر روز تکریم مادر است، روز جوان روز تکریم او و رشد جوان است.

امام‌جمعه مشهد با تأکید بر تکریم جوانان عنوان داشت: در جریان تکریم جوان، همه مسئولین، سیاست گذران، متولیان اجرایی و کارگزاران نظام باید به تکریم جوان توجه کنند. اینکه با هر مشکل اقتصادی یک‌مرتبه دست به گران زدند می‌کنند به‌غیراز قشر آسیب‌پذیر باید زوج‌های جوان را رعایت کنند زیرا با گران کردن به مشکلات ایشان افزوده‌شده خوشی ایشان را به تلخی مبدل خواهد کرد.

وی تصریح کرد: وظیفه ما راه برای جوان باز کردن، جوان را جدی گرفتن است و در عرصه فعالیت و رشد علمی جوان را باید جلو ببریم.

نماینده مجلس خبرگان رهبری بیان داشت: در سیمای حضرت علی‌اکبر هم تکریم و هم رشد جوان وجود دارد، تکریم جوان به‌وسیله سیدالشهدا در قدم اول جدی گرفتن ایشان بوده است، اولین فرد حضرت علی‌اکبر به سمت میدان فرستادند که نشانی از تکریم بود.

امام‌جمعه مشهد با اشاره بر اینکه نوع تکریم جوان با تکریم مادر و پدر فرق می‌کند، افزود: در نمونه رشد جوان حضرت علی‌اکبر نمایشگاهش کربلا است. سیدالشهدا وقتی از خواب خود برای علی‌اکبر گفت، ایشان گفتند اگر ما بر حق هستیم از مرگ باکی نیست.

وی بیان داشت: رشد جوان به این است که از مرگ نترسد، این رشد را در انقلاب خود دیدیدم، ۸ سال جوانان جان خود را برای نظام سرمایه‌گذاری کردند و عزت برای نظام ما آوردند.

آیت‌الله علم الهدی گفت: غیرت جوان در ۸ سال دفاع مقدس در نسل سوم هم موجود است، این‌گونه نیست که این عزت را به خاطر پول و معیشت در مقابل زیاده‌خواه ذلیل کند.

وی با اشاره بر زیاده‌خواهی غرب و امریکا، بیان داشت: زیاده‌خواهی دشمنان به‌جایی رسیده که نه‌تنها تحریم‌ها را برندارند بلکه این نظام را براندازی کنند، متأسفانه کار پرونده مذاکراتی به اینجا رسید.
امام‌جمعه مشهد بابیان اینکه ما دولت ستیز نیستیم، تصریح کرد: دولت حساب کرد با مذاکره درباره تحریم‌ها دشمن را خلع سلاح خواهد کرد، ظرفیتی را می‌دیدند که دشمن را تغییر روش دهند کیفیت مذاکرات را عوض کردند. نوع مذاکرات تا قبل از دولت یازدهم بر پایه اقتدار توسعه نظام هسته‌ای بود، اما در دولت یازدهم نوع نگرش با مذاکرات تغییر کرد.

وی ادامه داد: تیم مذاکره‌کننده سربازانی هستند که در خاکریز با دشمن مقابله کرده‌اند، ما نمی‌توانیم زحمت تیم را نادیده بگیریم مشکل ما با زیاده‌خواهی دشمن است.

آیت الهه علم الهدی گفت: از سال ۹۲ قرار بود تحریم‌ها متوقف شود، فناوری هواپیمایی و مشکلات سفرها حل نشد، باکمال وقاحت گفتند ۹ هواپیمای خریداری را مصادره می‌کنند. الآن هم در مراحل آخر مذاکرات، در کمپ دیوید اتاق جنگ تشکیل داده‌اند و می‌خواهند با کمک دولت‌های عربی به‌صورت نیابی با ما جنگ کنند.

وی در ارتباط با باز‌جویی از دانشمندان ایرانی اظهار داشت: آن‌ها می‌گویند باید دانشمندان را بازجویی کنیم تا بفهمیم دانش ساخت بمب هسته‌ای ندارند و بعد چه کنند؟ شما دکتر شهریاری را با کثافت بارترین روش کشتید. مشابه حرف این دشمنان در قرون‌وسطی هم نبوده است. در بازرسی مراکز نظامی، وزیر آمریکایی علنی گفته است که می‌توانند با این روش دزدی اطلاعات انجام بدهند.
امام‌جمعه مشهد افزود: مسئله مذاکره هسته‌ای نیست منظور این است که ما دست‌بسته برای گردن زدن به جلوی دشمن برویم.

وی ادامه داد: درباره پروتکل الحاقی نیز سال ۸۴ مصوبه مجلس دارد که ادامه نیابد، نمایندگان می‌خواهیم از حق خود حمایت کنید و قانونی که تصویب کرده‌اید به‌پای آن بمانید.

آیت‌الله علم الهدی گفت: وقتی رهبری می‌گوید ما نمی‌گذاریم، فقط رهبر نباید بگوید و حمایت کنند تا دشمنان افزایش تحریم‌ها را به‌پای ایشان ببندند، مگر احساسات عزت مدارانه این مردم در مقابل طاغوت از بین رفته است.

وی بیان داشت: برخی مدیران بخش‌نامه‌ای تنظیم کرده‌اند که آثار سوء تحریم‌ها را مشخص کنید که مثلاً ۱۰۰ هزار قلم است، چه چیز را می‌خواهند اثبات کنند، ما با ۲۵۰ هزار شهید که استکبار را مأیوس کرده‌ایم.

امام جمعه مشهد در انتها عنوان داشت: ما با برداشتن تحریم‌ها موافق هستیم اما کیفیت آن شرط است، انتظار ما این است تیم ما در جبهه مذاکره به این جهات توجه داشته باشند و قهرمانی خود را در این مسیر نشان دهند.

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد