کد خبر: 56090

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۳/۰۶ - ۸:۴۶

اعتصاب غذا در دانشگاه فرهنگیان بنت الهدی صدر گیلان

این دانشجویان که مدتها بود اعتراضات خود را مبنی بر وضع غیرقابل تحمل غذا و مشکلات بهداشتی و رفاهی در خوابگاه به گوش مسئولین دانشگاه می رساندند، اما چیزی جز برخورد تند مسئولین دانشگاه، عایدشان نمیشد، حتی در گفتگوی صریح متحصنین با مسئولین که در غدای ما حشرات پیدا شده پاسخ این بوده که این […]

این دانشجویان که مدتها بود اعتراضات خود را مبنی بر وضع غیرقابل تحمل غذا و مشکلات بهداشتی و رفاهی در خوابگاه به گوش مسئولین دانشگاه می رساندند، اما چیزی جز برخورد تند مسئولین دانشگاه، عایدشان نمیشد، حتی در گفتگوی صریح متحصنین با مسئولین که در غدای ما حشرات پیدا شده پاسخ این بوده که این حشرات دارای پروتئین می باشد و برای شما مفید است.

اعتصاب غذابه گزارش املش ما  به نقل از پیک دانشجو؛ در دانشگاه فرهنگیان ، مشکلات تغذیه و بهداشت کار را به جایی رساند که دانشجو معلمان پردیسِ شهید بنت الهدی صدر(خواهران) گیلان، در اقدامی خودجوش دست به اعتصاب غذا زدند.

این دانشجویان که مدتها بود اعتراضات خود را مبنی بر وضع غیرقابل تحمل غذا و مشکلات بهداشتی و رفاهی در خوابگاه به گوش مسئولین دانشگاه می رساندند، اما چیزی جز برخورد تند مسئولین دانشگاه، عایدشان نمیشد، حتی در گفتگوی صریح متحصنین با مسئولین که در غدای ما حشرات پیدا شده پاسخ این بوده که این حشرات دارای پروتئین می باشد و برای شما مفید است .

این شرایط در حالتی پیش آمده که پولِ این غذاها به اجبار از دانشجویان دریافت میشود، یعنی ماهانه حدود ۲۰۰ هزار تومان ، اما در نهایت غذا سهم سطل زباله ها میگردد.

این اعتصاب درست زمانی رخ داد که شبِ قبل یعنی روز دوشنبه، باید تخم مرغ هایی که حتی پخته نشده بودند را نیز به عنوان وعده شام تحمل میکردند!

در نهایت دانشجومعلمان تصمیم گرفتند که از فردای آن روز یعنی سه شنبه مورخ ۵ خرداد ۹۳ دست به اعتصاب غذا بزنند و اینبار از این روش اعتراض خودرا به گوش مسئولین برسانند.

همه این اعتراضات در حالی بود که ریاست پردیس خانم دکتر گلین مقدم اصلاً در دانشگاه حضور نداشت .

این دانشجویان دلایل این اعتصاب را علاوه بر مشکلات غذا، فضای غیربهداشتی خوابگاه و حسینیه شهدا و بیرون زدن فاضلاب دانشگاه درست در مجاورت مزار شهدای گمنامی که غریبانه در گوشه ای از دانشگاه به دست بی محلی مسئولین سپرده شده اند، عنوان کردند.

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد