کد خبر: 56054

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۳/۰۵ - ۲۳:۱۶

رهبری املشی:جهادکشاورزی در حمایت از کشاورزان بانکها را مجاب نماید

پس از انتقاد استاندار مبنی بر کم کاری سازمان میراث فرهنگی و صنایع گردشگری و همچنین جهادکشاورزی ، بسیاری از شهرهای گیلان این موضوع را در دستور کار قرار داده اند. در این راستا نماینده شهرستانهای رودسرو املش در نشست با معتمدین بخش رحیم آباد تاکیداتی لازم را ارائه نمود. به گزارش خبرنگار املش ما، […]

پس از انتقاد استاندار مبنی بر کم کاری سازمان میراث فرهنگی و صنایع گردشگری و همچنین جهادکشاورزی ، بسیاری از شهرهای گیلان این موضوع را در دستور کار قرار داده اند. در این راستا نماینده شهرستانهای رودسرو املش در نشست با معتمدین بخش رحیم آباد تاکیداتی لازم را ارائه نمود.
رهبری املشیبه گزارش خبرنگار املش ما، «محمد مهدی املشی» در نشست صمیمی با معتمدین بخش رحیم آباد گفت: بسیاری از بانک ها به وظایف خود بدرستی عمل نمی کنند که این مسئله انتقاد خاص مردم رحیم آباد را در پی دارد.

نماینده مردم شهرستانهای رودسر و املش افزود : بانکها باید بدنبال منافع و منابع خود باشند اما نباید طوری سخت گیری نمایند که منابع یک منطقه به منطقه ی دیگر واگذار شود و تمامی منابعی که بصورت تسهیلات ارائه می شود به همان منطقه اختصاص یافته شده اعطا شود.

وی تصریح کرد مردم منطقه ی رخیم آباد از عملکرد خوب بانک ملت تشکر داشتند اما بانکهای صادرات و بخصوص بانک کشاورزی که باید حامی کشاورزان باشد انتقاد زیادی را بدنبال دارد و باید در جهت رفع آن تلاش نماید.

رهبری املشی با بیان این مطلب که کم کاری در بانک ها نسبت به کشاورزان مشهود است، گفت : اگر در حق کشاورزی تخلف جزئی بشود و مشهود نباشد کسی ایراد نمی گیرد ولی اگر منبعی پس داده شود بیش از سخت گیری آن بانک نشان از کم کاری و عدم وظیفه شناسی سیستم آن بانک است.

وی با بیان اینکه سازمان میراث فرهنگی هنوز در منطقه ما کارهای مهمی در زمینه گردشگری انجام نداده است و جهادکشاورزی نیز انتظار می رود بیش از آنچه که هست مسائل مربوط به کشاورزان و اشتغال را پیگیری نمایند.

رهبری املشی با اشاره به گزارش جهاد کشاورزی در نشست با معتمدین بخش رحیم آباد تاکید کرد : بیش از ۵۰ میلیارد تومان باغات گردو و فندق ما در سال گذشته از خشکسالی و تگرگ آسیب دیده است که نشان از آسیب شدید تمامی کشاورزان است اما متاسفانه کمتر از ۱۰ درصد اعتبار به این خسارت و به صورت تسهیلات اعطا شده است.

وی اظهار داشت باغات مرکبات و گل و گیاه کشاورزان بیش از اندازه آسیب دیده اند که بیش از ۱۰۱ میلیارد تومان خسارت آن اعلام شده است اما تمامی تسهیلات اختصاص یافته ۶ میلیارد تومان است.

نماینده شهرستانهای رودسر و املش از جهاد کشاورزی استان خواست با توجه به حمایت ویژه از کشاورزان در مواقع بحران و حوادث خسارات طوری انعکاس داده شود که کمتر از ده درصد اعتبار سهم کشاورزان نباشد.

وی در پایان  جدیت پیگیری مسئولین کشاورزی کشور را در حمایت از مسائل کشاورزان خواستار شد.

ارسال دیدگاه

کسب درآمد