کد خبر: 55919

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۲/۳۰ - ۲۳:۰۰

“حسین ” نام حدود دو میلیون ایرانی

حدود دو میلیون ایرانی همنام ، داترای القاب و کنیه های مقدس سالار شهیدان ، حضرت امام حسین (ع) هستند. به گزارش املش ما ، حدود دو میلیون ایرانی همنام ، داترای القاب و کنیه های مقدس سالار شهیدان ، حضرت امام حسین (ع) هستند. مدیرکل روابط عمومی و اموربین الملل سازمان ثبت احوال کشور […]

حدود دو میلیون ایرانی همنام ، داترای القاب و کنیه های مقدس سالار شهیدان ، حضرت امام حسین (ع) هستند.

به گزارش املش ما ، حدود دو میلیون ایرانی همنام ، داترای القاب و کنیه های مقدس سالار شهیدان ، حضرت امام حسین (ع) هستند. مدیرکل روابط عمومی و اموربین الملل سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به اینکه در این میان نام حسین بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار بار و نام شبیر ۱۱۲۴ بار در پایگاه اطلاعات جمعیت این سازمان به ثبت رسیده است ، گفت:  بیش از ۶۲ هزار نفر نیز اسامی آنها در ترکیب با نام حسین است.
حسین
مهدی تدین افزود: نام‌های طیب ، مبارک ، شهید ، مطهر ، وفی(وفادار) ، بر(نیکوکار) و سبط از فراوانترین القاب امام حسین (ع) است که ایرانیان بر روی فرزندان خود نام نهاده اند.

حُسین به معنی خوب ، نیکو و صاحب جمال است.

حسین نام مبارک سومین امام معصوم و فرزند علی امام (ع) و فاطمه (س)است ،که جدش رسول گرامی اسلام (ص) او را سرور جوانان بهشت و ریحانه باغ رسالت نامیدند و فرمودند : «انّ للحسین فی بواطن المومنین محبه مکنونه » برای امام حسین (ع) محبتی پنهان در قلوب مومنین است و همچنین فرمودند : حسین نام دری از درهای بهشت است. امام حسین(ع) که خلافت یزیدبن معاویه را نپذیرفتند و بنا به دعوت مردم کوفه روانه آن دیار شدند، با خیانت آنان در محاصره عمّال یزید در صحرای کربلا قرار گرفتند  ، سرانجام پس از نبردی نمایان مظلومانه و غریبانه به همراه ۷۲ تن از فرزندان و اصحاب با وفایش به شهادت رسیدند و بزرگترین حماسه دینی را خلق کردند که پس از گذشت چندین قرن همچنان توفنده و بالنده در قلب تاریخ می جوشد و می خروشد و همه ساله جلوه ای تازه در عاشورای حسینی ظاهر می شود چرا که امام حسین (ع) بعنوان رمز عاشورا ، حقیقتی بیکرانه است و هر چیزی که بیکرانه باشد تکرار ندارد.

هر کس را نام« حسین» باشد و عظمت و شأن این نام را حفظ کند، محبت امام حسین (ع) در قلب او جاری می شود و فروغ هدایت امام حسین (ع) ، فرا راه او و خاندانش قرار می گیرد و به او نوید شفاعت در فردای قیامت را می دهد و در برابر حوادث روزگار او را بیمه می کند. مخصوصا پدر و مادری که از فقر محبت فرزند نسبت بخود نگران هستند با انتخاب نام« حسین» و ذکر مدام آن در منزل از مهربانی و صفای بی حد فرزندشان بهره ها خواهند برد ./رجا

ارسال دیدگاه

کسب درآمد