کد خبر: 55607

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۲/۱۷ - ۲:۴۵

افزایش کیفیت علمی دانش آموزان رویکرد اصلی آموزش و پرورش

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان گفت: کیفیت و رتبه بندی معلمان بر اساس شایستگی‌های حرفه‌ایی آنان می‌تواند گام مهمی در جهت ارتقاء همه ابعاد آموزش و پرورش و افزایش کیفیت علمی دانش آموزان باشد. به گزارش املش ما ، مهدی حاجتی، مدیرکل آموزش و پرورش گیلان امروز(۱۷ اردیبهشت) در همایش تجلیل از معلمان نمونه گیلانی […]

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان گفت: کیفیت و رتبه بندی معلمان بر اساس شایستگی‌های حرفه‌ایی آنان می‌تواند گام مهمی در جهت ارتقاء همه ابعاد آموزش و پرورش و افزایش کیفیت علمی دانش آموزان باشد.

به گزارش املش ما ، مهدی حاجتی، مدیرکل آموزش و پرورش گیلان امروز(۱۷ اردیبهشت) در همایش تجلیل از معلمان نمونه گیلانی در زیباکنار رشت، هفته معلم را هفته فضیلت و کرامت، تعلیم و تربیت،  سازندگی و قدرشناسی از معلمین دانست و گفت: بسیار خرسندیم که هفته معلم مقارن با سالروز شهادت حکیم فرزانه، معلم بزرگ انقلاب استاد شهید مرتضی مطهری است.حاجتی

وی ادامه داد: افتخار ما این است که کسوت زیبای تعلیم و تربیت بر قامت معلمان دوخته شده چراکه شهید مطهری بر همه علوم رایج اسلامی مسلط بود و این هفته به نام وی نامگذاری شد.

حاجتی بااشاره به دیدار معلمان نمونه کشوری با رهبر معظم انقلاب اظهارکرد: این دیدار اتفاق بسیار مبارکی بود و امام خامنه ایی در این دیدار، جانانه از جایگاه معلمین حمایت کردند.

وی در ادامه آموزش و پرورش را فصل مشترک حاکمیت با دولت دانست و افزود: تصمیماتی که در آموزش و پرورش گرفته می‌شود در کل جامعه تاثیرگذار است.مدیر

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان تصریح کرد: نقش بی‌بدیل معلم تولید نیروی انسانی ماهر، متخصص و خلاق است که حب عصمت و طهارت را داشته باشد و با تاکید بر نقشه راهی که در سند تحول آمده بتواند رسالت خود را به درستی انجام دهد.

وی در ادامه به طرح رتبه بندی معلمان اشاره و بیان کرد: این طرح اقدام بسیار مهمی در کیفیت بخشی آموزش و پرورش با توجه به امکانات موجود است.

حاجتی اضافه کرد: کیفیت و رتبه بندی معلمان بر اساس شایستگی‌های حرفه‌ایی آنان است که می‌تواند گام مهمی در جهت همه ابعاد آموزش و پرورش و ارتقای آن باشد.

وی با اشاره به قول دکتر نوبخت در همایش استانی تجلیل از معلمان گیلانی سال ۹۳ مبنی بر اتمام سالن چندمنظوره و استخر فرهنگیان افزود:‌ امیدواریم که این اعتبارات هرچه سریعتر اختصاص یابد تا امسال شاهد اتمام این پروژه‌ها باشیم.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان احداث ساختمان جدید اداره کل آموزش و پرورش را از دیگر درخواست‌های جامعه فرهنگیان از معاون رئیس جمهور دانست و تصریح کرد: امیدواریم این پروژه در دستور کار قرار گرفته و کلنگ آن زده شود زیرا ساختمان فعلی با قدمت چندساله در شأن فرهنگیان نیست.

وی با اشاره به ارتقاء جایگاه علمی استان گیلان اذعان کرد: این ارتقاء در رتبه‌های اول و دوم استان در کنکور مشهود است.

حاجتی در ادامه با بیان اینکه گیلان در سال گذشته یک هزار و ۲۰۰ نفر نیروی بازنشسته داشته است تاکید کرد: این در شرایطی است که حتی یک نفر نیروی ورودی نداشته‌ایم.

وی از کاهش سقف حق التدریس از ۳۰هزار به ۲۱هزار ساعت در هفته خبر داد و گفت: ۱۸۰۰کلاس درس در مقطع ابتدایی اضافه کردیم بدون اینکه نیرویی داشته باشیم.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه یک هزار و ۸۰۰ کلاس درس در مقطع متوسطه کم داریم، اذعان کرد: یک هزار معلم متوسطه را جذب ابتدایی کردیم که با یک برنامه ریزی درست توانستیم اشتباهات گذشته را جبران کنیم و این اقدامات جهت صرفه جویی در آموزش و پرورش بوده است.

وی بر تقویت مدارس غیر دولتی و خیرین مدرسه ساز اشاره کرد و گفت: امیدواریم جذب۵ هزار نیروی انسانی در آموزش و پرورش کمک حال استان گیلان باشد./شبستان

ارسال دیدگاه

کسب درآمد