کد خبر: 55603

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۲/۱۷ - ۲:۳۹

استاندار گیلان: ۸۲ درصد باسوادی در شأن استان فرهیخته گیلان نیست

استاندار گیلان گفت: رقم ۸۲ درصد باسوادی برای استان فرهیخته گیلان زیبا نیست و باید این رقم را کاهش دهیم. به گزارش املش ما ، محمدعلی نجفی، استاندار گیلان امروز(۱۷ اردیبهشت) در همایش تجلیل از معلمان نمونه گیلانی در زیباکنار رشت با گرامیداشت روز معلم و علامه بزرگ استاد شهید مطهری گفت: این روز بهانه‌ایی […]

استاندار گیلان گفت: رقم ۸۲ درصد باسوادی برای استان فرهیخته گیلان زیبا نیست و باید این رقم را کاهش دهیم.

به گزارش املش ما ، محمدعلی نجفی، استاندار گیلان امروز(۱۷ اردیبهشت) در همایش تجلیل از معلمان نمونه گیلانی در زیباکنار رشت با گرامیداشت روز معلم و علامه بزرگ استاد شهید مطهری گفت: این روز بهانه‌ایی برای دیدار با جمعی از فرهیختگان و معلمین که در خدمت علم و آموزش کشور و پرورش نونهالانی که آینده جامعه می‌باشند، است.

وی روز معلم را تجلیل از کسانی دانست که بهترین دوران زندگی خود را با اخلاص و عمل در خدمت تعلیم و تربیت هستند و افزود: معلمان، مجاهدان راه خدا هستند که با تمام وجود به جامعه خدمت می‌کنند.نجفی

نجفی با اشاره به اینکه مصادف شدن روز معلم با روز پدر موجب زیبایی دوچندان این ایام شد اظهارکرد: حضرت علی(علیه السلام) فرمودند:« هر کس یک جمله به من بیاموزد مرا بنده خود کرده است» که این نشان از جایگاه معلمی دارد.

وی با گرامیداشت یاد و نام معلمینی که با گفتار، اخلاق و رفتار خود جانشان را برای نجات دانش آموزان از دست داده و جاودانه شدند، اذعان کرد: معلمی دارای فضیلت، شرافت و منزلت است و این ویژگی یک معلم واقعی است.

رئیس شورای آموزش و پرورش گیلان در ادامه به توسعه اقتصادی و رفاه اجتماعی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اشاره و تاکید کرد: انسان هم هدف توسعه و هم عامل توسعه است و اگر کشوری نتواند مهارت‌ها و دانش خود را توسعه دهد و از آن به نفع منافع کشور بهره برداری کند قادر به رشد و توسعه نخواهد بود.

وی در ادامه به سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به استان گیلان اشاره کرد و افزود: با این سفر فضای همدلی و همزبانی بین ملت و دولت که قبلا فراهم شده بود، محکمتر شد و امیدورایم شاهد سازندگی‌های جدید در بخش‌های مختلف گیلان باشیم.

نجفی تصریح کرد: اعتبارات خوبی در بخش ره آهن، آزادراه، بخش کشاورزی و تسطیح اراضی، آبرسانی، توسعه کتابخانه مرکزی و سایر بخش‌ها به استان اختصاص داده شده است.

وی در ادامه به فعالیت‌های آموزش و پرورش در سال ۹۳ اشاره کرد و بیان داشت: توزیع پیک حقوق شهروندی که ابداع آن توسط آموزش و پرورش و استانداری بود یکی از موفقیت‌های آموزش و پرورش گیلان و الگویی برای سایر استان‌ها بود.

نماینده عالی دولت در گیلان گفت: آموزش پایدار در بخش محیط زیست، حضور قوی آموزش و پرورش در نمایشگاه‌های پژوهشی و هوشمند سازی مدارس از دیگر موفقیت‌های این اداره کل است.

وی در ادامه شناسایی اولیای بیسواد را یکی از برنامه‌های آموزش و پرورش در سال ۹۳ دانست که همچنان ادامه دارد و افزود: رقم ۸۲ درصد باسوادی برای استان فرهیخته گیلان زیبا نیست و باید این رقم را کاهش دهیم.

استاندار با اشاره به حرکت جدی اداره کل نوسازی مدارس در گرفتن جایگاه واقعی خود در کشور و کسب اعتبارات و کمک‌ها از خیرین خاطرنشان کرد: خوشبختانه در بعضی از بخش‌ها وضعیت ما از میانگین کشوری بیشتر شده است./شبستان

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد