کد خبر: 55567

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۲/۱۶ - ۲۳:۴۵

پنج غذای ضدآلرژی که همین الان می‌توانید بخورید

می‌دانید که غذاهایی که می‌خورید می‌تواند باعث ظاهر شاداب و درخشان شما شود و نیز بر قدرت‌تان هنگام انجام تمرینات جسمی بیفزاید، اما آیا می‌دانید که غذاهای معینی می‌توان به شما در مهار آلرژی‌های فصلی کمک کنند؟ در اینجا به چند ماده مغذی می‌پردازیم که که هنگامی که دچار عطسه، خارش چشم‌ها و گلودرد ناشی […]

می‌دانید که غذاهایی که می‌خورید می‌تواند باعث ظاهر شاداب و درخشان شما شود و نیز بر قدرت‌تان هنگام انجام تمرینات جسمی بیفزاید، اما آیا می‌دانید که غذاهای معینی می‌توان به شما در مهار آلرژی‌های فصلی کمک کنند؟

در اینجا به چند ماده مغذی می‌پردازیم که که هنگامی که دچار عطسه، خارش چشم‌ها و گلودرد ناشی از آلرژی شده‌اید، می‌تواند به شما یاری برسانند:

۱- منیزیوم: این ماده معدنی به گشودگی راه‌های هوایی شما کمک می‌کند. شما می‌توانید ۲۰۰ میلی‌گرم از آن از طریق مکمل‌ها یا غذاهای غنی از منیزیم ماند اسفناج، کلم کیل، کلم براکلی و بذرهای گل‌کلم دریافت کنید.

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2015-05-06 22:19:41Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

۲- پروبیوتیک‌ها: روده شما ارتباط نزدیکی با دستگاه ایمنی شما دارد، به این ترتیب غذاهای مشابهی ممکن است هم برای دستگاه گوارش شما و هم سینوس‌های شما خوب باشند. مصرف پروبیوتیک‌ها ایده خوبی است، اما نشان داده شده است غذاهای تخمیرشده، میسو (خمیر سویا و غلات تخمیرشده)، تمپه (آمیزه خمیر سویا و قارچ)، ماست یونانی کم چرب، و کفیر نیز به تخفیف آلرژی کمک می‌کنند.

۳- ویتامین C: معمول است که هنگام سرماخوردگی دست به دامان مرکبات شویم، اما ویتامین C ممکن است به بهبود گرفتگی و آبریزش بینی، خارش چشم‌های ناشی از آلرژی فصلی هم کمک می‌کند. هنگامی که شما به آلرژی مبتلعطسها هستید، میزان هیستامین بدن‌تان بالا است. ویتامین C موجود در مرکباتی مانند پرتقال، گوجه فرنگی و نخود می‌تواند به کاهش آزادی هیستامین کمک کند و باعث فروکش سریع‌تر آلرژی شما شود.

۴- بیوفلاوونوئیدها: به کلم بروکسل (کلم فندقی)، سیر و چای سبز روی بیاورید. این آنتی‌اکسیدان‌های با اساس گیاهی که در این غذاها وجود دارند، به کاهش میزان تولید هیستامین در بدن شما کمک می‌کنند.

۵- کوئرستین: این ماده مغذی که یک فلاوونوئید آنتی‌اکسیدان است، که با اثرات ضدالتهابی‌اش به مهار بخشی از دستگاه ایمنی شما که باعث آلرژی می‌شود، کمک می‌کند و میزان تولید هیستامین را کاهش می‌دهد. این ماده در سیب، پیاز، جوی دو سر و مریم گلی یافت می‌شود./همشهری

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد